Profesjonalna walka z zaskórnikami

Zaskórniki to zmora wielu osób. Problem powstawania zaskórników jest bardzo powszechny. Zaskórniki najczęściej występują na nosie, ale zaskórniki na czole czy brodzie są równie częste. Niezależnie od miejsca, w którym występują zaskórniki, to problem zarówno estetyczny jak i dermatologiczny. Warto wiedzieć, że można z nimi skutecznie walczyć i cieszyć się czystą, promienną cerą.

Skłonność do powstawania zaskórników

Zaskórniki to problem, z którym mierzyć się muszą przede wszystkim osoby o cerze przetłuszczającej się. Dotyka także osoby z cerą mieszaną, ale pojawiają się również u osób z cerą suchą i wrażliwą. Niestety, problem ten nie mija z wiekiem, przynajmniej nie u wszystkich. Zaskórniki pojawiają się na skórze w wieku dojrzewania, bez odpowiedniej pielęgnacji mogą pozostać problemem skórnym przez długie lata.

Jeśli poszukujecie Państwo zabiegów, które pozwolą pozbyć się zaskórników – zapraszam na darmowe konsultacje w Clinica Cosmetologica Gdańsk – więcej: https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/zaskorniki/

Samodzielne usuwanie zaskórników jest trudne i niestety mało skuteczne. W przypadku chęci szybkiego oczyszczenia cery, często ucieka się do domowych metod. Wyciskanie zaskórników przynosi jednak więcej szkody niż pożytku. Nie powinno się tego robić, aby walczyć z zaskórnikami należy przestrzegać zasad i stosować profesjonalną pielęgnację.

Usunięcie zaskórników, niezależnie od tego czy są to zaskórniki na twarzy czy też zaskórniki na plecach jest możliwe. Poleca się w tym przypadku odpowiednie zabiegi: peelingi chemiczne, peeling kawitacyjny, mikrodermabrazję lub profesjonalne zabiegi jak zabieg Acnelan. Zabiegi te są skuteczne w przypadku kiedy na twarzy pojawiają się czarne zaskórniki, ale także i białe zaskórniki.

Zaskórniki, jak z nimi walczyć?

Zaskórniki występują przede wszystkim na twarzy, najczęstszym problemem są zaskórniki na nosie, ale nie jest to jedyny obszar, w którym zaskórniki mogą się koncentrować. Równie popularne są zaskórniki na brodzie, ale także zaskórniki na policzkach nie należą do rzadkości. Niezależnie od tego, w jakim obszarze twarzy występują zaskórniki, są one nieestetyczne i psują efekt zadbanej cery. Z tego względu warto zadbać o twarz uwzględniając pielęgnację przeciwzaskórnikową. Jeśli zaskórniki są oporne i stanowią duży problem warto pomyśleć także o zabiegach medycyny estetycznej, które w tym względzie wykazują dużą skuteczność.

Zaskórniki dzielimy na dwa zasadnicze typy, są zaskórniki otwarte – tak zwane białe i czarne, czyli zaskórniki zamknięte. Różnią się od siebie, niemniej sposoby na pozbycie się ich są takie same. W przypadku tego problemu, dobrym rozwiązaniem jest peeling na zaskórniki. Pomaga on oczyścić cerę i pozbyć się martwego naskórka. Delikatniejszy jest peeling enzymatyczny, w przypadku zaskórników poleca się także peelingi drobnoziarniste. Dla lepszego efektu można zdecydować się także na peeling kawitacyjny, a przede wszystkim na peelingi z kwasami.

Peelingi enzymatyczne, przygotowane na bazie kwasu migdałowego lub kwasów: salicylowego,  pirogronowego czy glikolowego oczyszczają skórę i działają przeciwzaskórnikowo. Kwasy wnikają w głębokie warstwy skóry i oczyszczają ją. Usuwają nie tylko zanieczyszczenia i martwy naskórek, ale także sebum. Peeling na zaskórniki z kwasami reguluje także wydzielanie sebum, w związku z tym zapobiega powstawaniu nowych zaskórników.

Na zaskórniki działają także wszelkie zabiegi oczyszczające. Polecane są specjalistyczne kosmetyki, jak maseczka na zaskórniki. Dobrze także oczyścić twarz w salonie kosmetycznym, przy oczyszczaniu stosowany jest specjalny przyrząd do usuwania zaskórników. Zabieg wykonany przez profesjonalistę gwarantuje skuteczność i bezpieczeństwo, które przy pielęgnacji skóry twarzy jest kluczowe.

Specjalistyczne zabiegi na zaskórniki

Często zdarza się, że domowe zabiegi nie przynoszą oczekiwanych efektów, lub są one krótkotrwałe. Zatem, jak się pozbyć zaskórników w sposób skuteczny? Najlepiej skorzystać z usług profesjonalistów i zdecydować się na zabiegi medycyny estetycznej takie jak zabieg Acnelan. Laserowe usuwanie zaskórników rzadko jest polecane. Który z tych zabiegów jest najlepszy i najskuteczniejszy? Specjalista nie tylko wykona zabieg, ale także dobierze odpowiednią terapię w zależności od indywidualnych potrzeb.

Jedną z najskuteczniejszych metod jak usunąć zaskórniki jest zabieg Acnelan. Działa on na podobnej zasadzie co zabiegi kwasami. Preparaty stosowane w tym zabiegu posiadają kwasy w swoim składzie. Głęboko oczyszcza cerę, pomaga usunąć zaskórniki, jest polecany także w przypadku leczenia trądziku.

Innym profesjonalnym rozwiązaniem na zaskórniki jest peeling kawitacyjny. Oczyszcza cerę z pomocą ultradźwięków. Dodatkowo zwęża pory. Jest to metoda skuteczna i bezpieczna, pozwalająca na dogłębne oczyszczenie skóry.

Aby dowiedzieć się jak się pozbyć zaskórników najlepiej zwrócić się do specjalisty. Niezależnie od tego czy są to zaskórniki na twarzy czy zaskórniki na plecach tylko profesjonalne zabiegi pozwalają na osiągnięcie zadowalających efektów. Próbując usunąć zaskórniki domowymi sposobami nie można oczekiwać wyraźnych rezultatów. Dodatkowo, nieumiejętne oczyszczanie cery może zaszkodzić. Nie warto marnować czasu i nerwów, skoro znane są skuteczne metody, które są łatwo dostępne.