Mezoterapia zaliczana jest do najczęściej stosowanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Wpływ na to ma przede wszystkim fakt, iż jest to metoda odbudowy skóry, której efekty zauważalne są niemal natychmiast. Sam zabieg polega na ostrzykiwaniu skóry witaminowym preparatem, dzięki któremu skóra odzyskuje młody i zdrowy wygląd.

Zadzwoń i umów wizytę

Mezoterapia w pigułce
Wskazania do zabiegu Przeciwwskazania mezoterapii
Profilaktyka przeciwzmarszczkowa i opóźniająca pierwsze oznaki starzenia skóry Reakcja alergiczna na substancje stosowane podczas zabiegu.
Blizny i rozstępy Choroby nowotworowe i autoimmunologiczne, np. cukrzyca, również choroby serca i żył
Cellulit i nadmiar tkanki tłuszczowej Ciąża i okres karmienia piersią
Zaburzenia krążenia w komórkach skóry Choroby skóry – bakteryjne, wirusowe, grzybicze, stany zapalne, przerwana ciągłość skóry
Utrata gęstości, jędrności i elastyczności skóry Przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych
Sylwetka wymagająca modelowania i ujędrniania np. okolice biustu Skłonność do powstawania blizn i zwłóknień
Skóra pozbawiona zdrowego kolorytu, pokryta plamami lub przebarwieniami Skóra naczyniowa i nadwrażliwa

Wskazania

MezoterapiaCo ciekawe, mezoterapia to zabieg stosowany nie tylko w celach kosmetycznych czy regeneracyjnych, ale również leczniczych – z powodzeniem niweluje rozstępy, wpływa na minimalizowanie cellulitu, czy jest stosowana w terapii zwalczającej łysienie. Preparaty witaminowe, które przy technice mikronakłuć są podawane pod skórę pobudzają mikrokrążenie, dzięki czemu następuje naturalna odbudowa tkanki skórnej. Stosowany jest przy tym najnowszej klasy sprzęt medyczny Dermapen.

Koktajle zawierają najczęściej kwas hialuronowy, związki mineralne, aminokwasy czy krzemionkę. Sam zabieg nie trwa dłużej niż kilkanaście minut. Jest praktycznie bezbolesny, natomiast osobom o niskim progu bólu zaleca się znieczulenie miejscowe w postaci kremu Emla, stosowane na około godzinę przed zabiegiem.

Dr KozickaMezoterapia jest zabiegiem skierowanym do kobiet w każdym wieku, jednak najszybsze i najbardziej spektakularne efekty osiągamy u Pacjentek mających od 25 do 35 lat. Ma to związek z szybką odpowiedzią skóry na wtłaczane w nią substancje aktywne. U dojrzalszych Pań, proces rewitalizacji również jest widoczny, jednak potrzeba więcej czasu i powtórzeń serii zabiegowychmówi dr n. med. Dorota Kozicka, specjalista dermatolog w Clinica Cosmetologica.

Mezoterapia jest zabiegiem coraz częściej stosowanym w przypadku:

  • pierwszych oznak starzenia,
  • wiotkości skóry,
  • łysienia,
  • rozstępów,
  • cellulitu,
  • braku jędrności skóry,
  • złej kondycji skóry.

Dzięki mezoterapii:

  • skóra staje się odżywiona,
  • skóra staje się wygładzona i odpowiednio napięta,
  • zmarszczki zostają zlikwidowane,
  • cellulit zostaje zlikwidowany,
  • rozstępy zostają zlikwidowane,
  • dochodzi do redukcji tkanki tłuszczowej,
  • dochodzi do zatrzymania łysienia.

FAQ

1. Jakie substancje stosowane są w zabiegu mezoterapii?

W zabiegu mezoterapii stosowane są skoncentrowane koktajle aktywne, w których znajdziemy substancje nawilżające, odżywcze, regenerujące i odbudowujące, takie jak np. kofeina, wyciągi roślinne, kwas hialuronowy, L-karnityna.

2. Czy mezoterapia wskazana jest np. do redukcji zmian trądzikowych?

Tak. Mezoterapia zalecana jest zarówno w przypadku drobnego trądziku, jak i zmian o charakterze rozległym i silnie zapalnym. Wprowadzone pod skórę substancje wspomagają ją w oczyszczaniu i hamują rozwój szkodliwych bakterii.

3. Jak długo trwa zabieg mezoterapii?

Czas mezoterapii zależy od okolicy, która będzie poddana zabiegowi. Najkrótsze sesje na twarzy zajmują do 20 minut. Mezoterapia ciała może trwać nawet do 90 minut.
Zadzwoń i umów wizytę