Zabieg Cosmelan/Dermamelan stosowany jest w celu pozbycia się nieestetycznych plam pigmentacyjnych i przebarwień o różnej etiologii. Indywidualnie dopasowana do potrzeb skóry pacjenta kuracja, rozjaśnia skórę, przywracając jej zdrowy jednolity koloryt i blask. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Nie wymaga od pacjenta rekonwalescencji i pozwala natychmiast wrócić do codziennych obowiązków i przyjemności.

Zadzwoń i umów wizytę

Dermamelan/Cosmelan – podstawowe informacje o kuracji
Czas zabiegu 20-30 min
Znieczulenie Nie
Powikłania Brak szczególnych (w przypadku skóry wrażliwej może wystąpić rumień, utrzymujący się do 2 dni)
Ilość serii 1 zabieg w gabinecie pod kontrolą lekarza, następnie aplikacja kremów uzupełniających terapię
Pierwsze efekty W zależności od fototypu widoczne po 10 dniach (w przypadku karnacji ciemnej) lub po 21 dniach (w przypadku karnacji jasnej)
Redukcja przebarwień Do 95%

Wskazania do zabiegu

 • Przebarwienia słoneczne
 • Przebarwienia hormonalne
 • Piegi
 • Plamy starcze
 • Powierzchowne zmarszczki powstałe w wyniku fotostarzenia

Przeciwwskazania

 • Ciąża i okres karmienia piersią
 • Skłonność do powstawania lub posiadanie bliznowców
 • Alergie skórne
 • Opryszczka
 • Stany zapalne skóry
 • Infekcje wirusowe lub bakteryjne organizmu
 • Nadwrażliwość na światło słoneczne
 • Świeża opalenizna
 • Skóra pokryta samoopalaczem lub balsamem/kremem brązującym

Efekty – czego możesz się spodziewać?

Efekty zabiegu zależą od stanu wyjściowego skóry, nasilenia przebarwień i fototypu. W przypadku ciemnych karnacji efekt rozjaśnienia przebarwień i ujednolicenia kolorytu widoczny jest po około 10 dniach. Osoby o jasnej karnacji, efektów mogą spodziewać się do 21 dni.
Bez względu na fototyp i czas potrzebny na redukcję przebarwień, zabiegi Dermamelan/Cosmelan gwarantują redukcję plam do 95%.

Cosmelan - przed i po

Justyna Masal - kosmetologJednym z efektów fotostarzenia się skóry, czyli degradacji kolagenu i elastyny w wyniku oddziaływania silnych promieni słonecznych jest powstawanie drobnych zmarszczek. Dermamelan i Cosmelan to zabiegi, które nie tylko rozjaśniają przebarwienia, ale efektywnie niwelują skutki fotostarzenia. Cera odzyskuje blask, gładkość i jędrność. Zauważa się ponadto wyraźną poprawę w kondycji i gęstości struktur skórymówi Pani Justyna Masal-Ochotny, kosmetolog w Clinica Cosmetologica.

Informacje praktyczne o zabiegu i przebieg kuracji

Stosowane w kuracji środki dopasowywane są do intensywności przebarwień i fototypu skóry. Oba zabiegi mogą być stosowane w przypadku każdego rodzaju cery. Zabieg nie jest bolesny, jednak w przypadku skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień, może wystąpić rumień utrzymujący się przez 2 dni.
Kuracja Dermamelan/Cosmelan przebiega w dwóch etapach. Pierwszy przeprowadzany jest w gabinecie lekarskim i polega na aplikacji na skórę specjalnej maski. Drugi etap uzupełniający, kontynuowany jest przez pacjenta w domu. Polega on na regularnej aplikacji kremu, którego zadaniem jest pogłębianie efektów etapu pierwszego. Całkowity czas kuracji wynosi do 3 miesięcy. Terapia może zostać przedłużona przez lekarza, w zależności od reakcji skóry na aplikowane substancje.

Co ważne, kuracja Demamelan/Cosmelan nie powinna być przerywana na własną rękę. Skrócenie czasu terapii może spowodować ponowne pojawienie się przebarwień lub wzrost ich intensywności.

Jak się przygotować?

Zabieg Dermamelan/Cosmelan nie wymaga specjalnych przygotowań. Skóra jednak musi być czysta i niepokryta samoopalaczem lub kremem brązującym.

Pielęgnacja po zabiegu

Po zabiegu, jak i w czasie trwania kuracji zaleca się codzienną aplikację kremu ochronnego z filtrem SPF 50+. Powstałe po zabiegu uczucie napięcia lub podrażnienia skóry, można łagodzić lekkim kremem nawilżającym. Ponadto z nałożeniem na twarz makijażu należy wstrzymać się do 24 godzin. Nie powinno się również zdrapywać, złuszczającego się naskórka. Ewentualne pozostałe wskazówki dotyczące właściwej pielęgnacji skóry w okresie rekonwalescencji, pacjentowi przekaże lekarz dermatolog.

FAQ

1. W jaki sposób działa kuracja Dermamelan/Cosmelan?
Zabieg Dermamelan/Cosmelan swoje działanie opierają na składnikach depigmentacyjnych. W kuracji stosuje się m.in. kwas azelainowy, kwas salicylowy, arbutynę, wyciąg z aloesu, ekstrakt z lukrecji, czy bosabolol. Skóra otrzymuje ponadto dużą dawkę witamin A, C, E, które oprócz działania rozjaśniającego, stymulują odnowę komórkową. Podane skórze substancje przenikają do komórek barwnikowych i odwracają zachodzące w nich procesy gromadzenia i blokowania melaniny.

2. Czy zabieg Dermamelan/Cosmelan mogą być stosowane na inne obszary ciała niż twarz?

Tak. Obie kuracje można stosować na ręce, plecy, dekolt.

3. Jaka jest różnica pomiędzy zabiegiem Dermamelan a Cosmelan?

Różnica pomiędzy zabiegami polega na innych stężeniach substancji aktywnych, których w kuracji Dermamelan jest więcej. Obie terapie działają podobnie, jednak dzięki różnicy w składzie mogą być bezpieczniej dobierane do potrzeb skóry i intensywności przebarwień.

Co o zabiegu Dermamelan/Cosmelan mówią pacjentki?

OpiniaPo ukończeniu 55 roku życia, na mojej twarzy pojawiły się widoczne plamy pigmentacyjne. Ponadto piegi stały się bardziej intensywne i zdecydowanie straciły swój urok. Zdecydowałam się na zabieg z polecenia dermatologa. Po 3 miesiącach moja skóra jest w zdecydowanie lepszej kondycji. Rozjaśniona, gładka i zdrowo napiętapani Małgorzata.

OpiniaNa zabieg Dermamelan/Cosmelan zdecydowałam się po ciąży. Zależało mi na rozjaśnieniu przebarwień hormonalnych. Pierwsze zmiany zauważyłam po 1 miesiącu. Skóra odzyskała zdrowy kolor, blask, a wszelkie przebarwienia zniknęłypani Monika.

Zadzwoń i umów wizytę