Depilacja laserowa to zabieg cieszący się ogromną popularnością. Gwarantuje przede wszystkim komfort, ponieważ trwale rozwiązuje problem z niechcianym owłosieniem. Przynosi też ulgę w różnych problemach medycznych i uwalnia od uczucia wstydu, gdy włosy pojawiają się w niepożądanych miejscach.

Zadzwoń i umów wizytę

spis treści

Dla kogo jest depilacja laserowa?

Z depilacji laserowej może skorzystać każdy, niezależnie od przyczyny. Część osób wykonuje ją ze względów estetycznych, gdyż jest to najlepsza metoda na uzyskanie idealnie gładkiego ciała. Jednak depilację laserową przeprowadza się także ze wskazań medycznych. Gdy włoski wrastają lub często dochodzi do zapalenia mieszków włosowych, najskuteczniejszym wyjściem będzie ich laserowe usunięcie. Kobietom borykających się z hirsutyzmem depilacja laserowa może znacznie poprawić jakość życia.

Depilacja laserowa Vectus – zdjęcia przed i po zabiegu

Depilacja Vectus - plecy
Depilacja Vectus - broda
Depilacja Vectus - twarz
Depilacja Vectus - pachy

Jakie są przeciwwskazania do depilacji laserowej?

Z laserowego usuwania włosów nie powinno się korzystać w przypadku:

 • ciąży i laktacji,
 • świeżej opalenizny,
 • podrażnień,
 • infekcji skóry o podłożu bakteryjnym, wirusowym i grzybiczym,
 • chorób pęcherzowych skóry,
 • bielactwa,
 • łuszczycy,
 • stosowania retinoidów doustnych,
 • skłonności do bliznowców i przebarwień.

Jakie efekty daje depilacja laserowa Vectus?

Dzięki depilacji laserowej Vectus można pozbyć się aż 95% włosów z depilowanego obszaru. Pozostawia się niewielki margines dla włosów, które teoretycznie mogły być w uśpieniu podczas zabiegów. Jeśli te włosy wyrosną w ciągu roku od ostatniego zabiegu, można je usunąć za pomocą dodatkowego zabiegu przypominającego.

Przygotowania do depilacji laserowej

Do depilacji laserowej należy się odpowiednio przygotować, według poniższych wskazówek:

 • Przed każdym zabiegiem depilacji laserowej trzeba zgolić włosy maszynką z obszaru, który będzie depilowany. Można to zrobić w dniu zabiegu lub dzień przed.
 • Na miesiąc przed depilacją laserową absolutnie nie wolno wyrywać włosków. Należy zrezygnować z wosku, depilatora czy pęsety.
 • Skóra w obszarze zabiegowym musi być w dobrej kondycji, niepodrażniona ani nieprzesuszona. Warto ją regularnie nawilżać, najpóźniej można to zrobić dzień przed zabiegiem. Nie wolno jednak stosować kremów zawierających kwasy owocowe oraz witaminy A i C (na 4 tygodnie przed zabiegiem).
 • Leki oraz zioła fotoalergiczne i fototoksyczne muszą zostać odstawione na minimum tydzień przed zabiegiem.
 • Na zabieg należy przyjść z czystą, niepokrytą żadnymi kosmetykami skórą.

Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

 • Podrażnioną skórę można koić kremami łagodzącymi, takimi jak Bepanten, Alantan, czy Panthenol.
 • Wskazane jest używanie delikatnych kosmetyków do higieny i pielęgnacji ciała.
 • Dopóki nie zejdzie zaczerwienienie ze skóry, nie należy stosować na nią antyperspirantów, dezodorantów ani perfum.
 • Nie wolno opalać skóry przez miesiąc po zabiegu. Przez ten czas warto chronić ją kremami z wysokim filtrem.
 • Na pewien czas trzeba zrezygnować z basenu i sauny.

Czego można się spodziewać po zabiegu?

Skóra po depilacji laserowej jest zaczerwieniona i czasami lekko opuchnięta. Objawy te mogą się utrzymywać od kilku godzin do 3 dni.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg polega na wielokrotnym, punktowym przykładaniu głowicy lasera Vectus do depilowanego obszaru. Czy to boli? Zabieg nie jest przyjemny, ale nakładka chłodząca redukuje dyskomfort, dzięki czemu nie ma konieczności znieczulenia. Poza tym pojedynczy zabieg nie trwa długo, niechcianego owłosienia można się pozbyć już w kilka-kilkanaście minut w zależności od depilowanej partii. Już od 4 do 6 zabiegów pozwala na osiągnięcie maksymalnego, trwałego efektu. Zabiegi wykonuje się w odstępach czasowych, co 4-10 tygodni.

Depilacja laserowa bikini i pach

Depilacja laserowa brzucha

Depilacja laserowa nóg

Depilacja laserowa pleców

Depilacja laserowa pośladków

Depilacja laserowa rąk

Depilacja laserowa szyi i karku

Jak działa laser Vectus?

Laser wysyła wiązkę światła, która przechodzi przez skórę i dociera do cebulek włosowych. Tam światło zostaje pochłonięte przez melaninę i zmienia się w energię cieplną, która uszkadza otaczające struktury. Zniszczone zostają komórki macierzyste włosów, a to na stałe uniemożliwia ich odrost.

Melaninę wytwarzają jedynie aktywne mieszki włosowe (znajdujące się w fazie anagenu), dlatego zabieg trzeba powtórzyć kilka razy.

Dlaczego właśnie laser Vectus?

Laser diodowy Vectus:

 • jest to jeden z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych sprzętów na rynku,
 • posiada zaawansowany system chłodzenia Advanced Contact Cooling, który zmniejsza dyskomfort związany z depilacją oraz wyklucza ryzyko poparzenia skóry,
 • ma wbudowany inteligentny czytnik aktywnej melaniny w skórze Skintel, który automatycznie ustawia moc lasera. Dzięki temu jego parametry są dobierane indywidualnie do każdego pacjenta i zabieg
 • jest zarówno bezpieczny, jak i efektywny,
 • usuwa włosy szybko i trwale.

Opinie klientów

Dla mnie depilacja to zawsze była masakra, wrastanie włosków wysyp krostek i swędzenie przy ich odrastaniu. Zrobiłam bikini. efekt jest super mam spokój, teraz planuję trwale wydepilować sobie nogi Paulina F.

Od liceum mam problem z nadmiernym owłosieniem na twarzy. Przykre, gdy włosy rosną tam gdzie byś nie chciała, a jeszcze u kobiety mocno obniża to samoocenę. Męczyłam się tak przez parę lat, żmudnie wyrywając je pęsetą, a one i tak odrastały i były widoczne. W końcu zdecydowałam się na depilację laserową. Po zakończeniu serii zabiegów jestem przeszczęśliwa, czuję się atrakcyjna i odzyskałam pewność siebie Aleksandra K.

Bardzo chciałam zrobić sobie depilację laserową, ale trochę się bałam bólu i to mnie powstrzymywało… Na szczęście w Clinica Cosmetologica można skorzystać z bezpłatnej konsultacji zanim zdecyduje się na jakiś zabieg. Pani kosmetolog zrobiła mi próbę laserem i okazało się, że nie jest to takie straszne jak myślałam! Jak najbardziej mogę polecić, ja już wydepilowałam sobie całe nogi Sara M.

Zabieg do wytrzymania w porównaniu do depilacji woskiem to jest nic. polecam efekty naprawdę zostają na lata – Natalia P.


FAQ

1. Czy depilacja laserem Vectus prowadzi do trwałego usunięcia włosów?

Tak, ponieważ zabieg prowadzi do kontrolowanego poparzenia i zniszczenia komórek macierzystych włosów. Bez nich włosy nie mają jak odrastać.

2. Czego nie wolno robić przed zabiegiem depilacji laserowej?

Opalać się, wyrywać włosów z obszaru zabiegowego, stosować kosmetyków z witaminami A i C oraz kwasami owocowymi, zażywać leków i ziół uczulających na światło.

3. Dlaczego depilację laserową wykonuje się w seriach?

Ponieważ podczas pojedynczego zabiegu nie da się usunąć wszystkich włosów – laser działa wyłącznie na te w fazie aktywnego wzrostu. Część włosów pozostaje w fazie uśpienia, potrzeba więc czasu, aby i one przeszły w anagen – wówczas będzie można je usunąć.

4. Czy depilacja laserowa boli?

Nie – co nie oznacza, że zabieg jest całkowicie pozbawiony dyskomfortu. Na szczęście nowoczesne lasery, takie jak Vectus, posiadają systemy minimalizujące nieprzyjemne odczucia. U wrażliwszych pacjentów można dodatkowo zastosować krem znieczulający.

5. Laser Vectus czy IPL – co wybrać?

Urządzenia do depilacji IPL mają podstawową wadę: nie działają selektywnie i oprócz cebulek włosowych rozgrzewają również okoliczne tkanki. Nie można więc zadziałać nimi z taką samą mocą, jaką ma laser – mogłoby dojść wtedy do poparzenia skóry. Słabsze działanie IPL odbija się na skuteczności zabiegu i może nawet doprowadzić do niepożądanego efektu, gdy odrastające włosy stają się jeszcze grubsze. Z tego powodu w renomowanych salonach kosmetycznych urządzeń IPL od dawna się już nie wykorzystuje. Jedyną bezpieczną metodą, która gwarantuje trwałe usunięcie włosów, jest użycie dobrego lasera, takiego jak na przykład laser Vectus.
Zadzwoń i umów wizytę