HIFU Ultraformer III określany jest też jako lifting bez skalpela. To wszechstronny zabieg, który znajduje zastosowanie w nieinwazyjnym odmładzaniu oraz modelowaniu twarzy i ciała. Już jedna wizyta w gabinecie prowadzi do uruchomienia procesów głębokiej przebudowy skóry, owocujących ujędrnieniem i podniesieniem skóry wybranej partii na ciele lub twarzy. Zabieg wykonuje się również w celu wyszczuplenia – pozwala zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej z różnych miejsc. Co najlepsze, mimo swojej mocy HIFU nie wymaga żadnej rekonwalescencji. Od razu po opuszczeniu gabinetu można wrócić do swoich codziennych zajęć.

Zabieg HIFU – dla kogo jest odpowiedni?

HIFU polecany jest przede wszystkim osobom, które chcą uzyskać efekt liftingu. Za jego pomocą można ujędrnić luźną skórę ramion, zlikwidować boczki, podnieść brwi, zniwelować drugi podbródek, skorygować opadające powieki, wykonturować twarz. To tylko kilka z przykładów – ponieważ zabieg może być zastosowany w zasadzie na każdą partię ciała i twarzy, daje ogrom możliwości. Jest wspaniałym narzędziem do poprawiania owalu twarzy i likwidowania nadmiaru skóry po odchudzaniu. Dodatkowo wygładza zmarszczki na twarzy i na szyi, jak również niweluje wiotką skórę.
HIFU ultraformer

HIFU ultraformer

Zobacz Ultraformer III w akcji!

Kiedy nie powinno się wykonywać HIFU?

Lista przeciwwskazań nie jest długa, ale obejmuje:

  • ciążę i okres karmienia piersią,
  • choroby nowotworowe,
  • infekcje bakteryjne i wirusowe w miejscu zabiegowym (np. opryszczka),
  • przerwaną ciągłość skóry w obszarze zabiegowym.

Kiedy widać efekty HIFU i jak długo się utrzymują?

Efekty nie pojawiają się od razu, tylko stopniowo. Ostateczny efekt jest widoczny po 2-3 miesiącach od ostatniego zabiegu.

Czy do zabiegu trzeba się specjalnie przygotować?

Nie ma takiej konieczności. Ponadto zabieg można wykonywać niezależnie od pory roku.

Czego można się spodziewać po zabiegu?

Zabieg nie jest przyjemny, jednak wiążący się z nim dyskomfort jest niewielki i można przejść go spokojnie bez znieczulenia. Przez kilka godzin po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i tkliwa. To normalny objaw, który szybko ustępuje.

Jak wygląda zabieg HIFU?

Zabieg zaczyna się od zaznaczenia skóry w okolicy zabiegowej oraz posmarowania jej żelem. Następnie specjalista działa na to miejsce specjalną głowicą. Przykłada ją wiele razy, aby wywołać kontrolowane podgrzanie skóry. To powoduje obkurczenie włókien kolagenowych oraz mikrouszkodzenia, które stymulują skórę do regeneracji. HIFU rozbija również tkankę tłuszczową, prowadząc do jej uszczuplenia.

Co o zabiegu HIFU sądzą klienci?

Dla mnie HIFU nie był w ogóle bolesny, czułam tylko mrowienie skóry. Efekty – rewelacja, pozbyłam się podwójnego podbródka i to bez liposukcji! Polecam wszystkim niezdecydowanym – Monika K.

Robiłam opadające powieki. Wreszcie moje oczy są widoczne, a ja nie wyglądam na rozgniewaną i zmęczoną. Żałuję, że tak długo zwlekałam z tym zabiegiem, oszczędziłoby mi to wiele lat kompleksów – Klaudia P.

HIFU na zmarszczki pod oczami

HIFU na zmarszczki - efekty

HIFU na uda

HIFU - uda

HIFU na podbródek

HIFU - podbródek

HIFU na pachy

HIFU - pachy

HIFU na brzuch

HIFU - brzuch
HIFU - brzuch

HIFU na bruzdy nosowo – wargowe

HIFU - bruzdy nosowo-wargowe
HIFU - bruzdy nosowo-wargowe

HIFU na boczki

HIFU - boczki
HIFU - boczki

HIFU – jak działa?

Technologia HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) jest dobrze poznana i bezpieczna. Od ponad 20 lat stosuje się ją w leczeniu raka prostaty. Obecnie jest również narzędziem medycyny estetycznej – służy do przeprowadzania zabiegów będących alternatywą dla operacji plastycznych. W technologii HIFU wykorzystuje się skoncentrowane fale ultradźwiękowe, które są wysyłane przez głowicę urządzenia. Fale te przenikają przez zewnętrzne warstwy skóry i skupiają się na określonej głębokości (od 1,5 mm do 9 mm), gdzie wprawiają komórki w drgania. Efektem jest kontrolowane przegrzanie, pobudzające odnowę skóry. Działając na odpowiedniej głębokości, można też zmniejszyć warstwę tkanki tłuszczowej.


FAQ

1. Czy zabieg HIFU jest bezpieczny?

Tak, jeśli zabieg wykonuje doświadczony specjalista, pracujący na dobrym urządzeniu – takim jak Ultraformer III. Warto korzystać z usług renomowanych klinik, w których zabieg przeprowadzany jest pod kontrolą lekarza. Sama technologia HIFU jest bezpieczna i nie ma wielu przeciwwskazań, zabiegowi mogą się poddać nawet osoby z implantami i rozrusznikiem serca.

2. Czy zawsze tylko jeden zabieg HIFU wystarczy?

W większości przypadków już po pierwszym podejściu do HIFU efekt jest zadowalający, dlatego sugerowany jest jeden zabieg. W pewnych przypadkach zabieg można oczywiście powtórzyć.

3. Jakie efekty można uzyskać dzięki HIFU?

Wskutek zabiegu HIFU poprawia się znacznie napięcie skóry, zredukowana zostaje też tkanka tłuszczowa. Można więc podnieść opadający owal twarzy, wykonturować twarz, czy ujędrnić praktycznie każdą część ciała.

4. Czy zabieg HIFU może boleć?

HIFU nie należy do bolesnych zabiegów, niezależnie od tego, czy zabieg wykonywany jest na twarz czy na ciało. Jednak pacjent może odczuwać do pewnego stopnia dyskomfort, jeśli jest osobą wyjątkowo wrażliwą na ból. W razie wątpliwości, warto omówić to zagadnienie na bezpłatnej konsultacji.

5. Dlaczego efekty HIFU nie są natychmiastowe?

Ponieważ zarówno skóra, jak i tkanka tłuszczowa muszą mieć czas, aby się przebudować. Cały ten proces może trwać od 2 do 3 miesięcy i dopiero po tym czasie można ocenić efekty.

6. Co wyróżnia HIFU na tle innych zabiegów?

Wśród zalet HIFU można wymienić:

  • świetne efekty już po pierwszym zabiegu,
  • długi czas utrzymywania się rezultatów – nawet przez dwa lata,
  • brak rekonwalescencji,
  • brak igieł i konieczności znieczulenia,
  • możliwość poddania się zabiegowi o dowolnej porze roku.