Specjalistyczne zabiegi na cellulit wciąż pozostają najskuteczniejszym rozwiązaniem na pomarańczową skórkę. To nieinwazyjne, a zarazem intensywnie działające propozycje, które dogłębnie stymulują tkanki, rozbijają komórki tłuszczowe i wywołują drenaż limfatyczny. Wykonywane są w seriach po kilka-kilkanaście powtórzeń, zapewniając widoczny efekt wygładzenia. Sprawiają również, że skóra zyskuje nową jakość, staje się sprężysta, lepiej napięta i odmłodzona.

Zabiegi na cellulit – kto może z nich skorzystać?

Cellulit na udzieZabiegi na cellulit zalecane są niezależnie od stopnia zaawansowania tej dolegliwości. Wyróżnia się cztery stopnie cellulitu, z których dwa najbardziej zaawansowane nie poddają się już domowym zabiegom. Jedynym wyjściem jest wówczas zwrócenie się o pomoc do specjalisty, który indywidualnie rozplanuje plan działania. Z zabiegów mogą skorzystać również kobiety, których cellulit nie jest mocno zaawansowany, ale chcą po prostu szybko się go pozbyć.

Przeciwwskazania do zabiegów na cellulit

  • ciąża i karmienie piersią,
  • przerwana ciągłość skóry w miejscu zabiegowym,
  • infekcje skóry (bakteryjne, wirusowe, grzybicze),
  • nowotwory.

Jakie efekty dają zabiegi na cellulit?

Po zakończeniu serii zabiegów cellulit zostaje zredukowany. Zmniejsza się też ilość podskórnej tkanki tłuszczowej, a obwody ciała ulegają wyszczupleniu. Skóra jest w lepszej kondycji, ujędrniona i zregenerowana.

Cellulit - przed i po Cellulit - przed i po

Jak się przygotować do zabiegów?

Do zabiegów na cellulit nie trzeba się specjalnie przygotować.

Zabiegi na cellulit – obejrzyj filmik

Pielęgnacja po zabiegach na cellulit

  • Wskazane jest picie zwiększonej ilości wody niegazowanej (2-2,5 l), aby usprawnić eliminację toksyn i komórek tłuszczowych.
  • Nadal należy zdrowo się odżywiać i ćwiczyć.
  • Dla utrzymania efektów, po zakończeniu zabiegów i pomiędzy nimi warto stosować dobre kremy antycellulitowe.
  • W przypadku zabiegu Dermapen oraz mezoterapii należy unikać opalania skóry przez kilka tygodni po zabiegu. Przez pierwszy tydzień po zabiegu trzeba również zrezygnować z sauny i basenu.

Z jakich zabiegów na cellulit warto skorzystać?

Do najskuteczniejszych propozycji należą:

  • Venus Legacy,
  • Icoone,
  • Endermologia LPG /Cellu M6 Integral,
  • Pollogen Legend,
  • Maximus,
  • kriolipoliza,
  • karboksyterapia,
  • mezoterapia igłowa,
  • masaże,
  • Dermapen/Mezopen.

Zabiegi na cellulit – opinie klientek

Polecam wszystkim serię zabiegów Icoon. Ja robiłam na nogi i pośladki. Jeste, bardzo zadowolona z efektów, zlikwidowałam cellulit z tych obszarów i straciłam kilka cm w obwodach! – Ania P.

Mój cellulit był bardzo zaawansowany, przez co wpędzał mnie w kompleksy. Rok ćwiczeń i diety nie dał nic. Dopiero dzięki zastosowaniu terapii lączonej i kilku serii zabiegów udało mi się wreszcie wyjść na prostą. Uważam, że było warto, czuję się teraz dobrze w swojej skórze i nie wstydzę się odsłaniać swojego ciała – Paulina W.

Mogę polecić zabiegi endermologii. U mnie przyniosły szybkie i widoczne efekty. Wspominam je miło – są bardzo relaksujące. Z chęcią powtórzę je jeszcze w przyszłości – Ewelina K.

Więcej o zabiegach na cellulit

Zabieg Na czym polega? Efekty
Venus Legacy Jest to masaż specjalną głowicą, w którym tkanki zostają rozgrzane za pomocą fali radiowej. Zaawansowany technologicznie system pozwala na osiągnięcie spektakularnych efektów nawet przy opornym cellulicie. Redukcja tkanki tłuszczowej, usunięcie obrzęków, usprawnienie mikrocyrkulacji, pobudzenie syntezy kolagenu i skrócenie rozciągniętych włókien – lepsze napięcie skóry.
Icoone To połączenie masażu podciśnieniowego i lasera diodowego. Zaletą zabiegu jest stosunkowo niewielka liczba przeciwwskazań do jego przeprowadzenia i duży wybór programów. Rozbicie i przyśpieszenie spalania tkanki tłuszczowej, likwidacja zatrzymanej wody, poprawa mikrokrążenia, detoksykacja, wygładzenie i ujędrnienie skóry.
Endermologia LPG /Cellu M6 Integral Masaż podciśnieniowy, polegający na zasysaniu skóry specjalną głowicą. Pozwala na intensywną stymulację tkanek, a przy tym pozostaje przyjemny i relaksujący. Zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej, pobudzenie lipolizy, drenaż limfatyczny, wymodelowanie i ujędrnienie różnych partii ciała.
Pollogen Legend Masaż aktywujący tkanki na wielu poziomach, oparty na kilku technologiach (tripolarnej fali radiowej, dynamicznej aktywacji mięśni i energii hybrydowej). Łączy dwa innowacyjne urządzenia: Maximus i Surgen. Rozbicie i eliminacja nadmiaru tkanki tłuszczowej, zmniejszenie obwodów, zlikwidowanie rozstępów, ujędrnienie skóry.
Maximus Masaż głowicą, prowadzący do podgrzania tkanki tłuszczowej i jej upłynnienia. Bazuje na technologii fali radiowej i dynamicznej aktywacji mięśni. W odczuciu klientek jest przyjemny i relaksujący. Wyszczuplenie obwodów ciała, drenaż limfatyczny, pobudzenie skóry do odnowy – jej zagęszczenie i ujędrnienie.
Pollogen Legend Masaż aktywujący tkanki na wielu poziomach, oparty na kilku technologiach (tripolarnej fali radiowej, dynamicznej aktywacji mięśni i energii hybrydowej). Łączy dwa innowacyjne urządzenia: Maximus i Surgen. Rozbicie i eliminacja nadmiaru tkanki tłuszczowej, zmniejszenie obwodów, zlikwidowanie rozstępów, ujędrnienie skóry.
kriolipoliza Zabieg polega na wymrażaniu tkanki tłuszczowej. Do wybranej partii ciała przykłada się głowicę, która zasysa fałd skóry i oddziałuje na tkanki niską temperaturą. Głowicę można dopasować do wszystkich problematycznych miejsc. Redukcja tkanki tłuszczowej z opornych na odchudzanie partii (nawet do 25%), poprawa ukrwienia skóry, wymodelowanie sylwetki, zmniejszenie obwodów, ujędrnienie luźnej skóry.
karboksyterapia Polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla, co odbywa się za pomocą igieł. Nie zostaje po nich żaden ślad, za to efekty w redukowaniu cellulitu i innych niedoskonałości są spektakularne. Redukcja tkanki tłuszczowej i rozstępów, poprawa metabolizmu komórek, usprawnienie mikrocyrkulacji, odmłodzenie skóry i dodanie jej sprężystości.
mezoterapia igłowa W tym zabiegu w skórę wstrzykuje się specjalne koktajle odżywcze. Ponieważ substancje aktywne zostają wprowadzone do głębszych warstw skóry, skutecznie stymulują zachodzące w niej procesy. Pobudzenie lipolizy, poprawa mikrokrążenia, zmniejszenie wiotkości skóry i pobudzenie jej do regeneracji.
masaże Podczas masażu wykorzystywane są różne techniki, które wielowymiarowo oddziałują na tkanki. Profesjonalnie wykonany masaż to bardzo przyjemny, a jednocześnie efektywny sposób na pozbycie się cellulitu. Redukcja tkanki tłuszczowej, przyśpieszenie przemiany materii, wywołanie drenażu limfatycznego, zlikwidowanie obrzęków, rozluźnienie spiętych mięśni, pobudzenie skóry do produkcji kolagenu i jej wygładzenie.
Dermapen/Mezopen W zabiegu opracowuje się wybrane partie ciała urządzeniem wyposażonym w pulsujące mikroigły. Mikroigły wtłaczają w głąb skóry specjalnie przygotowane koktajle odżywcze i wywołują mikrouszkodzenia, zmuszające skórę do odnowy. Zabieg jest niezwykle precyzyjny. Pobudzenie metabolizmu komórek tłuszczowych i pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej, poprawa mikrocyrkulacji, dogłębna przebudowa warstw skóry, prowadząca do jej wygładzenia i ujędrnienia.

FAQ

1. Czy zabiegi na cellulit wymagają rekonwalescencji?

Żaden z zabiegów przedstawionych w artykule nie wymaga rekonwalescencji, są to propozycje nieinwazyjne, po których pacjent może normalnie wrócić do codziennych zajęć. Jedynie po zabiegach takich jak Dermapen i mezoterapia igłowa skóra może być zaczerwieniona przez parę dni i na pewien czas należy zrezygnować z sauny, basenu oraz opalania skóry.

2. Ile zabiegów trzeba wykonać, aby zobaczyć efekty?

Zabiegi na cellulit zawsze wykonuje się w seriach, zazwyczaj od 8 do 12 powtórzeń. Liczbę powtórzeń ustala się indywidualnie na konsultacji.

3. Czy zabiegi na cellulit są bolesne?

Nie, niektóre z zabiegów są wręcz przyjemne i relaksujące. Niewielki dyskomfort może się pojawić tylko przy zaawansowanym cellulicie, gdy dopiero zaczynamy zabiegi, a z każdym kolejnym zabiegiem jest coraz łatwiej.

4. Jaki wybrać najlepszy dla siebie zabieg?

Warto skorzystać z doświadczenia specjalisty i przyjść na bezpłatną konsultację z kosmetologiem, który zaproponuje dostosowany do naszych potrzeb i oczekiwań plan zwalczania cellulitu.

5. Czy przy niewielkim cellulicie również można skorzystać z zabiegów?

Jak najbardziej, zabiegi na cellulit można wykonywać również dla utrzymania skóry w dobrej kondycji i profilaktycznie.