Niesprawiająca żadnych problemów cera to wyjątek – większość z nas musi na co dzień zmagać się z jej różnymi niedoskonałościami. Oczyszczanie twarzy jest pojęciem bardzo szerokim – mieści się w nim zarówno codzienne mycie i pielęgnacja twarzy, oczyszczanie twarzy w domu, stosowanie różnego rodzaju maseczek i peelingów dostępnych w drogeriach. Każda cera potrzebuje oczyszczania, a niekiedy domowe sposoby okazują się niewystarczające. W takich sytuacjach warto sięgnąć po profesjonalne zabiegi, których efekty mogą przerastać nasze najśmielsze oczekiwania! Zabieg oczyszczania twarzy można wykonywać na wiele sposobów – czym się one charakteryzują?

Peeling do twarzy i manualne oczyszczanie twarzy

Zabiegi na twarz, jakie możemy wykonać w profesjonalnych gabinetach, znacznie różnią się od wykonywanych w domu zabiegów. Do wyboru mamy różne rodzaje peelingów – między innymi chemiczne oraz mechaniczne.

Jeśli nie wiesz jaki peeling będzie dla Ciebie najlepszy umów się na bezpłatne konsultacje w Clinica Cosmetologica! Zadzwoń ☎ +48 791 604 604 lub dowiedz się więcej na https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/oczyszczanie-twarzy/

Peeling kwasem migdałowym – doskonale sprawdza się nawet w przypadku cery wrażliwej, ponieważ działa jedynie na jej powierzchni, usuwając martwe komórki i złuszczony naskórek, co pozwala skórze swobodnie oddychać i poprawia jej stan. Pomaga w usuwaniu przebarwień, a także w walce z trądzikiem różowatym

Peeling kwasem salicylowym – kwas salicylowy jest silnym kwasem, który najczęściej jest wykorzystywany do cery trądzikowej. Oczyszcza, działa bakteriobójczo, pomaga pozbyć się wągrów i wyprysków, reguluje pracę gruczołów łojowych.

Kwas pirogronowy – jest jeszcze silniejszy, dlatego też osoby o wrażliwej cerze powinny go unikać. Wnika głęboko w skórę i starannie ją oczyszcza. Zabieg tym kwasem poleca się zazwyczaj osobom borykającym się z umiarkowanym fotostarzeniem, trądzikiem, a także rogowaceniem posłonecznym.

Kwas glikolowy – to najsilniejszy kwas stosowany w zabiegach kosmetycznych na skórę. Wnika bardzo głęboko w skórę, jest więc skuteczny w walce z silnym trądzikiem, czerwonymi rozstępami, usuwa blizny oraz przebarwienia, pozwala na usunięcie zaskórników. Za pomocą tego kwasu możliwe jest również wybielenie skóry.

Peeling kawitacyjny – to rodzaj peelingu niebędącego peelingiem chemicznym. Jego istotą jest zastosowanie emitowanych specjalną głowicą ultradźwięków. Przenikają one w głąb skóry, usuwając zaskórniki, oczyszczając i regulując pracę gruczołów łojowych, mają również działanie bakteriobójcze.

Mikrodermabrazja diamentowa – nie jest peelingiem w pełni znaczenia tego słowa, jednak pozwala na skuteczne oczyszczenie skóry. Zabieg ten usuwa zrogowaciały naskórek i oczyszcza cerę ze wszystkich zanieczyszczeń. Polega na mechanicznym ścieraniu obumarłego naskórka za pomocą specjalnej głowicy.

Manualne oczyszczanie twarzy – polega na ręcznym usunięciu wągrów oraz zanieczyszczeń. Na początku wykonuje się oczyszczający peeling, a następnie nakłada na twarz specjalny preparat rozmiękczający skórę i kieruje na nią strumień pary wodnej. Osoba wykonująca zabieg usuwa zanieczyszczenia ręcznie, zakładając jednorazowe rękawiczki. Następnie na twarz nakładana jest specjalna, łagodząca maseczka.

Dlaczego oczyszczanie twarzy jest tak ważne? Codzienna pielęgnacja.

Codzienne, domowe oczyszczanie twarzy jest podstawą pielęgnacji cery. Bezwzględnie należy codziennie zmyć starannie makijaż, a także stosować oczyszczające kosmetyki, dostosowane do rodzaju naszej cery. Przynajmniej raz w tygodniu warto wykonać peeling twarzy, który oczyści skórę i pozwoli pozbyć się zbędnych, martwych komórek naskórka. Wykonywane co jakiś czas profesjonalne zabiegi oczyszczające są uzupełnieniem codziennej pielęgnacji.