Cienkie włosy to wbrew pozorom problem, który dotyczy wielu osób. Gęste i mocne włosy to marzenie każdego z nas. Osiągnięcie jednak zadowalającego efektu nie jest wcale takie proste. Cienkim i łamliwym włosom, którym brakuje objętości i blasku nie pomoże jedynie zmiana kosmetyków. Co zatem zrobić, aby cienkie włosy były atutem naszej urody, a nie zmorą i największym koszmarem? Istnieje kilka sprawdzonych zabiegów, o których przeczytasz poniżej. Wskazania do zabiegów to przede wszystkim nadmierna ilość wypadających włosów, osłabiona kondycja włosów, osłabiona struktura włosów oraz znacznie zmniejszony porost.

Sposób na cienkie włosy? Mezoterapia skóry głowy!

Sposobem na cienkie włosy bez wątpienia jest profesjonalny zabieg wykonany w sprawdzonej klinice. Jednym ze skuteczniejszych zabiegów jest mezoterapia skóry głowy. Podczas tego zabiegu wykonuje się liczne nakłucia, podczas których podaje się pacjentowi niezbędne substancje odżywcze bezpośrednio pod skórę. Aby rezultaty jednak były prawdziwie zadowalające i aby cienkie włosy na długo odeszły w zapomnienie, zabieg należy powtórzyć kilka razy, najlepiej co około 7 dni. Należy pamiętać, aby na około 2 tygodnie przed zabiegiem nie farbować włosów. W dniu zabiegu nie wolno korzystać z sauny, basenu oraz gorących kąpieli. Ważnym zaleceniem, wartym zapamiętania, który wpływa na efekt zabiegu jest niemożność umycia głowy do 12 godzin od zabiegu.

Czytaj więcej na temat cienkich włosów na:
https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/cienkie-wlosy/

Zabieg mezoterapii na włosy cienkie można przeprowadzić przy użyciu:

  • witamin i koktajli odżywczych: cienkie włosy w przypadku tej metody zagęszczane są przy pomocy witamin i koktajli odżywczych. Pacjentowi zostaje wprowadzony koktajl odżywczy bezpośrednio pod głębokie warstwy skóry głowy. Oczywiście każdy koktajl przygotowywany jest ze składników indywidualnie dobranych dla potrzeb pacjenta. Powstała mieszanka bogata jest w substancje aktywne, które na długo redukują problem cienkich włosów,
  • osocza bogatopłytkowego: cienkie włosy w przypadku tej metody zagęszczane są przy użyciu osocza bogatopłytkowego, pobranego wcześniej od pacjenta. Taki zabieg polega na wprowadzeniu za pomocą wielu nakłóć plazm krwi. Krew pacjenta zostaje przygotowana i odwirowana bezpośrednio przed zabiegiem. Biorąc pod uwagę, że osocze jest naturalnym składnikiem krwi, jest to najbardziej skuteczna metoda radzenia sobie z cienkimi włosami.

Cienkie włosy u kobiety

Decyzję o zastosowaniu odpowiedniej metody oraz odnośnie czasu kuracji podejmuje się w oparciu o szczegółowo przeprowadzony wywiad z pacjentem. Kosmetolog może zlecić wykonanie badania stanu włosów – trichogram lub trichoskopię. Trichogram polega na pobraniu od pacjenta włosów i odesłaniu ich do laboratorium, gdzie wnikliwie badane są cebulki i łodygi włosów.

Trichoskopia to cyfrowa metoda badania włosów i skóry głowy – polega na obejrzeniu skóry głowy za pomocą dermatoskopu, nawet w 70-krotnym powiększeniu. Podczas tego badania wykonywane są zdjęcia, które później wysyłane są do laboratorium. Podczas wstępnych rozmów kosmetolog eliminuje również wszelkie przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu

Cienkie włosy – mezoterapia mikroigłowa i bezigłowa

Cienkie włosy można próbować uratować jeszcze w inny sposób. Metody zwalczania tego problemu to między innymi:

  • Dermapen – mezoterapia mikroigłowa. W przypadku tej metody wykorzystywane jest urządzenie wypełnione mikroigiełkami. Za ich pomocą podaje się koktajle odżywcze lub osocze bogatopłytkowe pobrane od pacjenta. Efektem serii zabiegów jest pobudzenie wzrostu nowych włosów. Ponadto włosy stają się dużo bardziej gęste, mocne oraz grubsze,
  • Dermojet – mezoterpia bezigłowa. W przypadku tej metody bezinwazyjnej podaje się pacjentowi substancje czynne śródskórnie, ale już bez użycia igieł. Efektem serii zabiegów jest ograniczenie wypadania włosów. Włosy stają się znacznie bardziej mocne, gęstsze i grubsze.

Jeżeli szukasz najbardziej efektywnego sposobu na pogrubienie i wzmocnienie włosów, to specjalistyczne zabiegi trychologiczne będą najlepszym rozwiązaniem!


Bibliografia

1. Jazienicka I., Chodorowska G., Budzyńska J.: Włosy – fizjologia i zaburzenia struktury, Dermatologia Estetyczna, 2006
2. Bochenek A., Reicher M.: Anatomia człowieka. Tom 5, PZWL, Warszawa, 2007
3. Padlewska K.: Medycyna estetyczna i kosmetologia, PZWL, Warszawa,2014