Drugi podbródek to problem z jakim zmaga się wiele ludzi, niezależnie do płci, wieku ani jakby się mogło wydawać – masy ciała. Tak zwany podwójny podbródek to nic innego, jak nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej w okolicach szyi pod bródką, która wiotczeje i obwisa. Prezentuje się mało atrakcyjnie i ciężko jest go skutecznie zamaskować. Na szczęście i na ten problem, współczesna medycyna, znalazła skuteczne rozwiązania. Najnowszą metodą leczenia tej przypadłości są zabiegi na drugi podbródek.

Drugi podbródek u szczupłej osoby?

To nie jest żadna nowość, ani odkrycie, że problem ten może dotknąć każdego z nas, nawet jeśli odpowiednio dbamy o swoje ciało i dietę. Drugi podbródek u szczupłej osoby to nie rzadkość w tych czasach. Natomiast leczenie tego schorzenia, w każdym przypadku przebiega jednakowo.

Jak zlikwidować drugi podbródek?

PodbródekWiele osób wciąż może nie zdawać sobie sprawy, że przypadłość drugiego podbródka, może być w tych czasach leczona w gabinecie lekarskim. Prawda jest taka, że jedynym skutecznym sposobem na to, jak się pozbyć drugiego podbródka jest właśnie specjalistyczny zabieg. W takim wypadku wykonywana jest drobna procedura medyczna, która jest bezbolesna, nieinwazyjna i w pełni bezpieczna. Oferta zabiegów, jakie są prowadzone, to: Maximus, Ultraformer III, Venus Legacy, Mobilift oraz Icoone.

Więcej szczegółów o zabiegach tutaj – https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/drugi-podbrodek/

Zabiegi na drugi podbródek

Maximus

  • MAXIMUS – likwidacja drugiego podbródkaMaximus jest jednym z zabiegów naszej szerokiej oferty, kierowanej do redukcji podwójnego podbródka. Polega na odpowiednim pobudzaniu naskórka, skóry właściwej,tkanki tłuszczowej, a także mięśni. Wykorzystywane, jest przy nim działanie fal radiowych, które podgrzewają tkankę tłuszczową do temperatury 60°C. Metoda polega na stopieniu tkanki tłuszczowej i poprawieniu jędrności i napięcia skóry szyi, przez pobudzenie do wzrostu kolagenu oraz elastyny.
  • HIFU Ultraformer IIIULTRAFORMER III – HIFU – szybki sposób, jak się pozbyć drugiego podbródkaTo doskonałe urządzenie do liftingu twarzy, a dzięki niemu likwidacja drugiego podbródka jest prosta. Zabieg HIFU jest bezpieczny i nieinwazyjny, może być stosowany na całym ciele. Prowadzony jest bez specjalistycznego przygotowania, znieczulenia i zaraz po zakończeniu można spokojnie wrócić do codziennych czynności. Zabieg można przeprowadzać przez cały rok. Technologia HIFU wykorzystuje zogniskowaną falę uderzeniową, która bezpośrednio trafia do tkanek. Głębokość ingerencji może być regulowana podczas zabiegu, dzięki czemu może być on dopasowany do potrzeb pacjenta. W trakcie zabiegu skóra jest pobudzana falami ultradźwiękowymi, co powoduje obkurczanie tkanek oraz wzrost produkcji włókien kolagenu. Efektem tej metody jest dużo bardziej elastyczna, jędrna i napięta skóra.
  • Venus LegacyVENUS LEGACY – czyli, jak zlikwidować drugi podbródek, szybko i bezboleśnieKolejnym oferowanym zabiegiem jest Venus Legacy. Polega na nagrzewaniu tkanek falami radiowymi. Fizyczne odczucia, towarzyszące podczas zabiegu, pacjent opisuje jako delikatny, przyjemny „masaż”. Zabieg jest nieinwazyjny, bezpieczny i skuteczny. Z powodzeniem sprawdza się w redukcji drugiego podbródka.
  • MobiliftMOBILIFT – ciekawym rozwiązanime do walki z podwójnym podbródkiem jest zabieg Mobilift. Swoje działanie opiera on na mechanicznej stymulacji tkanek. Wrażenia jakie odczuwa pacjent, można porównać do mechanicznego, dynamicznego masażu. Zabieg wykonuje się przy pomocy specjalistycznej głowicy, która jest wyposażona w dwie klapki, pobudzające skórę do szybkiego wzrostu produkcji kolagenu. Efektem tej metody jest napięta i jędrna skóra.
  • IcooneICOONE – jest innowacyjną metodą, na to, jak zlikwidować drugi podbródek. Zabieg wykorzystuje, działające pod ciśnieniem, masujące rolki o mocy lasera. Podczas zabiegu wykorzystywany jest jeden z trzech źródeł ciśnienia, dobierany odpowiednio do indywidualnych potrzeb pacjenta. W przypadku lasera mamy do wyboru dwa parametry. Podczas zabiegu skóra jest intensywnie pobudzana, następuje wzrost kolagenu i redukowana jest tkanka tłuszczowa. Skóra po zabiegu staje się jędrna i elastyczna.

Bibliografia

1. Ratajczak P., Golwiej D., Kus K. i wsp., Mezoterapia mikroigłowa – ocena skuteczności, „Polski Przegląd Nauk o Zdrowiu”, 2016
2. J. Dylewska-Grzelakowska: Zabiegi pielęgnacyjne ciała. Podręcznik do nauki zawodu. Technik usług kosmetycznych. Kwalifikacja A.62.1. WSiP, 2013