Wągry są jednym z najpowszechniejszych problemów dermatologicznych występujących zarówno u nastolatków, jak i dorosłych. Te małe, czarne kropki najczęściej pojawiają się u osób posiadających cerę tłustą, lub mieszaną. Niestety wągry na nosie, brodzie, a nawet plecach, nie są łatwe do usunięcia w domowych warunkach i mimo swojej niewielkiej szkodliwości, znacząco wpływają na wygląd i kondycję naszej cery. W poniższym artykule przedstawiony zostanie skuteczny sposób na wągry, wspomniane zostaną również przyczyny oraz najczęstsze obszary występowania niniejszych zmian skórnych.

Skąd się biorą wągry na twarzy?

Wągry na nosieWągry w uszach, na nosie lub w innych okolicach ciała powstają najczęściej na skutek nadmiernej produkcji sebum. Prawidłowo funkcjonujące gruczoły łojowe służą natłuszczaniu i nawilżaniu naszej cery, jednocześnie chroniąc ją przed przesuszeniem i podrażnieniami. Niestety, kiedy proces ten zostaje zaburzony, a sebum produkowane jest w nadmiarze, dochodzi do zatkania ujścia gruczołu łojowego, który w efekcie prowadzi do powstania niniejszych zmian. Wągry na plecach oraz na twarzy posiadają czarny kolor, ponieważ dochodzi do zetknięcia się sebum z drobinkami powietrza, które odpowiedzialne jest za proces utleniania substancji, a tym samym sprowokowanie zmiany jej barwy na czarną.

Szukasz skutecznego sposobu na pozbycie się wągrów? Umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ w Clinica Cosmetologica dr Igora Michajłowskiego.
Zadzwoń 791 604 604 lub dowiedz się więcej na https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/wagry/

W jakich miejscach wągry występują najczęściej?

Niniejsze zmiany skórne najczęściej pojawiają się na:

  • nosie,

  • brodzie,

  • policzkach,

  • w uszach,

  • na plecach.

Co na wągry? Domowe sposoby walki z niniejszym problemem

Wągry stanowią dla nas częsty problem estetyczny, a niekiedy obniżają nawet nasze poczucie atrakcyjności. W efekcie występowania niniejszego zjawiska poszukujemy sposobów, które skutecznie pomogą nam się uporać ze wspomnianym problemem. Niestety maseczka na wągry, podobnie jak wszelkiego rodzaju kremy i plastry, dają jedynie tymczasowe efekty, które nie zwalczą przyczyny nieestetycznych zaskórniaków.

Wyciskanie wągrów należy do najniebezpieczniejszych metod radzenia sobie z niniejszym problemem. Sposób ten może jedynie doprowadzić do rozwoju stanu zapalnego, który w efekcie skutkować będzie opuchlizną, bolesnością oraz silnym zaczerwienieniem w obrębie zmiany skórnej

Plaster na wągry

Jak oczyścić twarz z wągrów?

Za najskuteczniejsze sposoby walki z wągrami uznaje się zabiegi kosmetologiczne, wykonywane pod okiem wykwalifikowanych specjalistów. Wiedza naukowa w połączeniu z zaawansowaną i najnowocześniejszą technologia może doprowadzić do całkowitego usunięcia zaskórniaków już po pierwszych kilku zabiegach.

Skuteczny peeling na wągry

Sprawdzoną metodą usunięcia niniejszego problemu jest zastosowanie peelingów chemicznych na bazie kwasów (np. salicylowego lub migdałowego), które skutecznie radzą sobie z usuwaniem wszelkich zanieczyszczeń.

Wągry - przed i po oczyszczaniu

Peeling kawitacyjny to idealny sposób na wągry na nosie i innych obszarach ciała. Niniejsza metoda działa w oparciu o zastosowanie ultradźwięków, które skutecznie oczyszczają nie tylko pory, ale również wnętrza mieszków włosowych. W efekcie niniejszy zabieg doprowadza do likwidacji problemu zaskórniaków poprzez usunięcie nadmiaru sebum oraz zrogowaciałych komórek.

Jak pozbyć się wągrów? Zabieg Acnelan

To zabieg bazujący na czterech substancjach (kwasie migdałowym, salicylowym, szikimowym oraz sodium lepargilate). Połączenie niniejszych składników przyczynia się do silnego oczyszczenia nawet głębokich warstw skóry. Ponadto, zabieg ten skutecznie wpływa na regulację wydzielania sebum oraz zmiany trądzikowe w obrębie skóry.

Jak usunąć wągry? Mikrodermabrazja

To innowacyjny peeling polegający na ścieraniu skóry przy pomocy specjalnej głowicy pokrytej drobnymi diamentami. Do skutków niniejszego zabiegu zalicza się usunięcie starych komórek, głębokie oczyszczenie oraz wygładzenie skóry, jak i skuteczne zwalczenie problemu zaskórników.


Bibliografia

1. Placek W., Romańska-Gocka K., Grzanka A., Leczenie miejscowe trądziku, 2011
2. Czarnecka-Operacz M., Jakubowicz O., Rola zabiegów pielęgnacyjnych w leczeniu trądziku, 2010
3. Braun-Falco O., Plewing G., Dermatologia. Tom 2, 2004
4. Gollnick H., Schramm M., Topical drug treatment in acne. Dermatology, 1998