Jak usunąć popękane naczynka na nogach? Nazywane potocznie pajączkami, zawdzięczają swoją nazwę różnorodności kształtów przypominających odnóża pająków. Pojawianie się ich na nogach to jeden z najczęstszych, wiosenno-letnich powodów do kompleksów u kobiet. Swobodne opalanie na plaży czy spacery w krótszej spódniczce lub szortach staje się niekomfortowe. Problemowi może jednak zaradzić laserowe zamykanie naczynek na nogach – całkowicie bezpieczne i skuteczne zabiegi współczesnej medycyny estetycznej.

Zanim zapytasz jak usunąć popękane naczynka na nogach, to…

Naczynka na łydkachSprawdź czy nie jesteś osobą zaliczaną do grupy podwyższonego ryzyka i wykonując zabieg, narażasz się na wystąpienie niepożądanych efektów. Tak jak przy każdej operacji, istnieją konkretne przeciwwskazania do wykonania także tych zabiegów.

Laserowe zamykanie naczynek na nogach nie powinno mieć miejsca u:

  • kobiet w ciąży lub karmiących piersią,
  • epileptyków,
  • chorych na nowotwory, zwłaszcza skóry i krwi,
  • chorych na cukrzyce,
  • chorych leczonych antybiotykoterapią,
  • osobom ze stanami zapalnymi skóry, wywołanymi zarówno przez wirusy, jak i bakterie,
  • osobom ze świeżą opalenizną lub regularnie stosującymi brązujące kosmetyki.

Więcej w tym temacie sprawdzisz tutaj: https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/popekane-naczynka-nogach/

Laserowe zamykanie naczynek na nogach – propozycje

Najważniejsze, przygotowane zabiegi to:

  • Laser Harmony Baby Rejuve Long Pulsed Nd: YAG 1064 nm – Laser ten proponowany jest osobom o szczególnie głębokich i długoletnich zmianach skórnych na udach. Zamykanie naczynek na nogach odbywa się poprzez głębokie wniknięcie w skórę. Jego charakterystyczną cechą jest dobre wchłonięcie zarówno przez hemoglobinę, jak i wodę. Zabieg trwa od około 15 do 90 minut, a jego cena waha się w granicach 200 zł. Dla lepszego i trwałego efektu zaleca się wykonanie serii kilku zabiegów.
  • Laser VariLite 532 NM i 940 NM – Ten typ lasera zaliczany jest do tak zwanych laserów diodowych. Jego celem jest również wniknięcie wgłąb skóry, a swoim działaniem zamyka niebieskie i czerwone naczynka. Operacja laserowa trwa maksymalnie 60 minut, nie wymaga znieczulenia i podobnie jak w przypadku lasera Harmony Baby Rejuve Long Pulsek Nd: YAG 1064, kosztuje około 200 zł.
  • Quadrostar pro Yellow – Popękane naczynka na nogach mogą zniknąć dzięki działaniu innowacyjnej formuły tego lasera. Operacja może zostać wykonana już nawet w pół godziny, a jej minimalny koszt wynosi 60 zł. Bez żadnego bólu i bez konieczności znieczulenia.

Długość utrzymywania się efektów to bardzo zindywidualizowany czas. Wybór najlepszego narzędzia oraz perspektywę osiągnięcia trwałej, jednolitej skóry przedstawi z pewnością lekarz-specjalista, z którym warto się skontaktować. Zamykanie naczynek na nogach zostanie szczegółowo wyjaśnione w sposób techniczny i biologiczny.

Popękane naczynka na nogach – pielęgnacja po laserze

Chociaż po wykonaniu zabiegu, skóra naturalnie może być zaczerwieniona i podrażniona, nie powinno to wywoływać większego niepokoju. „Zamykanie naczynek na nogach jest działaniem podskórnym, dlatego wrażliwość leczonego miejsca jest wzmożona. Czas i zachowanie odpowiedniej ostrożności szybko przywróci skórze dobry stan” – mówi specjalistka z kliniki. Wśród najważniejszych zaleceń ochrony skóry znajdują się: przynajmniej miesięczne unikanie promieni słonecznych i wizyt w solarium, dobór odpowiednich kosmetyków skonsultowanych z lekarzem, a także minimalne, tygodniowe ograniczenie wysiłku fizycznego oraz wizyt na basenie.

Zamykanie naczynek na nogach to inwestycja w piękny i młody wygląd, pozwalająca cieszyć się odsłanianiem nóg i korzystaniem z uroków lata

Czy zamykanie naczynek na nogach jest bezpieczne?

Jeżeli po specjalistycznej konsultacji nie stwierdzono przeciwwskazań, a zgłaszająca się na zabieg osoba nie jest w trakcie przechodzenia żadnych chorób, zabiegi są całkowicie bezpieczne. Działanie na własną odpowiedzialność i wbrew zaleceniom może trwale uszkodzić organizm i pogorszyć stan zdrowia.


Bibliografia

1. Yigider A.P., Kayhan F.T., Yigit O., Kavak A., Cingi C., Skin diseases of the nose, 2016
2. Husain Z., Alster T.S., The role of lasers and intense pulsed light technology in dermatology, 2016
3. Fitzpatrick RE, Goldman MP. Laserowa chirurgia kosmetyczna. Elsevier Urban & Partner, Wrocław 2004