Leczenie rumienia na twarzy można przeprowadzić za pomocą nowoczesnego rozwiązania laserowego: Laser Harmony XL pro Dye-VL. Znane na całej świecie lasery, szybko podbiły topowe kliniki kosmetologiczne, estetyczne i dermatologiczne. Przede wszystkim dzięki niepodważalnej skuteczności. Mają też jednak szerokie zastosowanie, co nie pozostaje bez wpływu na ich popularność. Za ich pośrednictwem leczy się przede wszystkim rumień na twarzy, ale także wiotkość skóry (efekt fotostarzenia się), zmiany naczyniowe, trądzik różowaty i  naczyniaki płaskie.

Masz problem z Rumieniem? Sprawdź nasze bezpłatne konsultacje w Clinica Cosmetologica oraz skuteczne zabiegi na rumień na twarzy – kliknij.

Rumień na twarzyStarzejące się komórki skóry wymagają bowiem terapii, by nie doprowadzić do groźnych zmian – zarówno dla zdrowia, jak i nawet życia. Dzieje się tak, bo wciąż ulegamy modzie i wygodzie. Rumień jest najczęściej efektem zbyt częstego eksponowania skóry na słońce i promieniowanie UV – mimo ostrzeżeń lekarzy, że opalanie jest po prostu szkodliwe. Opalanie jest też główną przyczyną raka skóry. Ze względu na obecne uwarunkowania kulturowe i estetyczne wciąż jednak nie brakuje osób, które w żaden sposób nie chronią skóry. Efektem są zmiany dermatologiczne, które trzeba leczyć.

Dawka promieniowania UV gromadzi się bowiem w skórze i po osiągnięciu wartości granicznej powoduje choroby i dolegliwości: rumień naczyniowy i wiele innych. Najczęściej dotyczy to barków, ramion, szyi, dekoltu i przede wszystkim skóry twarzy

Jak dbać o starzejącą się skórę

Zmiany skórne zaczynają się stosunkowo niegroźnie. Najpierw skóra staje się bardziej wysuszona, a następnie się marszczy. Wiele osób zrzuca to na garb wieku, choć nie do końca jest to prawdą. Pojawiają się także przebarwienia (nie od razu musi to być rumień), które są efektem nierównomiernego rozkładu melaniny

W tej fazie można jednak zmiany powstrzymać. Cały czas postępujący rozwój medycyny sprawia, że mamy do dyspozycji najnowocześniejsze technologie o potwierdzonych klinicznie dokonaniach i wyśrubowanych parametrach. Dzięki temu możemy stosować skuteczne zabiegi. Jednym z nich jest DyeVL z platformy Harmony XL. To urządzenie dobiera odpowiednią długość światła, która jest najlepiej pochłaniana przez melaninę, czyli barwnik skóry. Komórka się podgrzewa i zostaje unicestwiona. Objawia się to początkowym ściemnieniem skóry, ale później szybko odzyskuje ona swój naturalny, zdrowy wygląd. W ten sposób likwiduje się rumień na twarzy, ale też piegi, plamy oraz przebarwienia skóry o innej etiologii.

Laser Harmony XL pro Dye-VL

Laser HarmonyLaser Harmony ma wiele możliwości. Jedną z nich jest usuwanie i leczenie rumienia na twarzy, ale na tym się nie kończy. Skutecznie oddziałuje także na ograniczenie wysuszenia skóry, pomarszczenia oraz przebarwień. Można też stosować go profilaktycznie, co robi się przede wszystkim przy skórze płytko unaczynionej, wrażliwej i skłonnej do powstawania rumienia. Kluczową częścią lasera jest głowica DyeVL, która zapewnia wąskopasmowe, pulsacyjne źródła światła, pozwalające na zwiększenie skuteczności lasera do niespotykanych wcześniej wartości.

Przed zabiegiem laserem Harmony XL pro Dye-VL

Przygotowanie do zabiegu obejmuje jedynie wizytę w gabinecie lekarskim. W jego czasie lekarz oceni ogólną formę skóry oraz wszystkie zmiany. Nie tylko rumień naczyniowy, ale również znamiona barwnikowe, przebarwienia, trądzik. Ważne jest też sprawdzenie jak pacjent reaguje oraz jaka jest ogólna wytrzymałość na bodźce zewnętrzne, bo dzięki temu będzie można określić moc naświetlenia. Pomoże w tym tzw. kliniczna próba laserowa, określająca wartość energii i czas trwania impulsu. Dzięki temu będzie można ograniczyć terapię do serii 4-6 zabiegów co 3-6 tygodni.

Leczenie rumienia – Przebieg zabiegu laserem Harmony XL pro Dye-VL

Zabieg jest prosty i szybki. Często dłużej trwa przygotowanie do niego, ale całość nie zajmuje nawet godziny. Początkowo trzeba oczyścić skórę, a potem nałożyć na nią protektor, chroniący oczy. Wtedy wystarczy już tylko nanieść przezroczysty żel i można rozpoczynać zabieg. Polega on na kierowaniu impulsów świetlnych na skórę. Mogą one powodować poczucie pieczenia i ciepło, ale system chłodzący zapewnia, że nie jest to niekomfortowe, ani w żaden sposób bolesne.

Umów się na zabiegi laserem Harmony – Sprawdź więcej informacji na specjalnej stronie: http://rumiennatwarzy.pl

Leczenie rumienia – Po zabiegu laserem Harmony XL pro Dye-VL

Po zabiegu przez miesiąc nie można się opalać. I nie chodzi tylko o wystawianie skóry, na której był rumień, specjalnie na słońce, ale nawet okazjonalne naświetlanie podczas codziennych aktywności. Jeśli istnieje konieczność wyjścia z domu, koniecznie trzeba posmarować się kremem z filtrem SPF. W przypadku usuwania rumienia, nie można też dopuścić do rozszerzania się naczyń krwionośnych. Następuje to podczas prób wysiłkowych, uprawiania sportu, ale także odwiedzania sauny, co zakazane jest przez 4-5 dni po zabiegu. Podobnie jest z szybkimi zmianami temperatury.
leczenie rumienia
Kilka dni po zabiegu można zacząć stosować kosmetyki, ale lepiej uważać na te, które są na bazie alkoholu. Skóra nie powinna być drażniona ani gąbką, ani ręcznikiem. Rumień może pojawić się zaraz po zabiegu, ale po kilku dniach zniknie.

Przeciwwskazania do zabiegu laserem Harmony XL pro Dye-VL

Leczenie rumienia i inne zabiegi laserem Harmony XL pro Dye-VL nie są możliwe u kobiet w ciąży. Trzeba też uważać z opalenizną, bo przez 4 tygodnie po opalaniu nie można przeprowadzać zabiegu. Podobnie jak po stosowaniu leków światłouczulających (retinoidy, przeciwdepresyjne, tetracykliny), ziół (dziurawiec, nagietek) oraz spożywaniu alkoholu (przez dobę przed zabiegiem). Zabiegu usuwania rumienia nie wykona się też u cukrzyków, chorych na bielactwo, łuszczycę, padaczkę, zaburzenia krzepnięcia krwi oraz mających skłonności do powstawania bliznowców (keloidów).


Bibliografia

1. Butterwick K.J., Butterwick L.S., Han A., Laser and light therapies for acne rosacea, 2006
2. Steinhoff M., Schmelz M., Schauber J., Facial erythema of rosacea – aetiology, different pathophysiologies and treatment options, 2016