Włosy są niezwykle ważne, stanowią ozdobę człowieka. Jednakże nie każdy ma piękne i mocne włosy. Wypadające włosy to problem bardzo powszechny. Na aspekt ten wpływa wiele czynników takich jak środowisko czy prowadzony styl życia.

Przyczyny wypadania włosów

Wypadanie włosów może mieć dwa podstawowe źródła. Odróżnić zatem należy wypadanie, które powstaje na skutek osłabienia cebulek oraz łamliwości włosów. W pierwszej kwestii dochodzi do wypadania włosów wraz z cebulkami. Natomiast drugi przypadek łączony jest z łamaniem się, a więc urwaniem włosa na jego długości. Jest to zasadniczo związane z suchością oraz zniszczeniem kosmyków. Takie działanie jest najczęściej rezultatem układania bądź szczotkowania fryzury.

Zasadnicze przyczyny wypadania włosów:

 • nieodpowiednia zawartość minerałów oraz witamin spowodowana na przykład przez niewłaściwy sposób odżywiania,
 • częste korzystanie z zabiegów chemicznych, takich jak farbowanie czy trwała ondulacja,
 • nadmierny i przewlekły stres,
 • zmiany hormonalne zachodzące w organizmie, na przykład w okresie menopauzy bądź związane z ciążą,
 • przyjmowanie niektórych preparatów leczniczych,
 • niewłaściwa pielęgnacja włosów,
 • układanie kosmyków w kok lub koński ogon, co przyczynia się do ciągnięcia włosów, łamania albo nadwyrężania cebulek.

Jak wzmocnić włosy? Wzmocnienie włosów możemy uzyskać za pośrednictwem profesjonalnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii.

Więcej w tym temacie tutaj – https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/wzmocnienie-wlosow/

Wypadanie włosów – badanie oraz leczenie

Wypadające włosyW przypadku leczenia wypadania włosów, w pierwszym działaniu należy określić czy nie jest ono rezultatem niedostatecznej ilości witamin. W sytuacji, gdy wyniki badań jednoznacznie potwierdzą, że tak jest, należy wówczas zadbać o zdrową dietę. Co więcej, można także zacząć przyjmować środki przeznaczone na wypadanie oraz po których nastąpi regeneracja włosów.

Gdy powody prowadzące do wypadania włosów są poważniejszym problemem należy skorzystać z profesjonalnych zabiegów dostępnych w gabinetach kosmetologicznych

Najskuteczniejsze zabiegi w tym zakresie to:

 • mezoterapia osoczem bogatopłytkowym,
 • mezoterapia koktajlami,
 • dermapen,
 • mezopen.

Jak wzmocnić włosy za pośrednictwem mezoterapii osoczem bogatopłytkowym albo koktajlami?

Określona metoda zapewnia duże efekty. Lekarze podkreślają fakt, że „dzięki zastosowaniu określonej metody pojawia się oczekiwana regeneracja kosmyków oraz dochodzi do dużego wzrostu nowych kosmyków”. Dodatkowo włosy są odżywione oraz wzmocnione. Podkreślić należy jednak fakt, że na efekt określonego rozwiązania należy poczekać kilka miesięcy. Przed zabiegiem koniecznie należy pobrać pacjentowi krew. W dalszej kolejności przeprowadza się jej odwirowanie, aby uzyskać jej osocze. Następnie podawane jest ono pacjentowi. Dla całościowego działania przeprowadza się wstrzyknięcia osocza do głębokich warstw skóry osoby korzystającej z zabiegu.

Dermapen recepta na wypadające włosy i wzmocnienie włosów

W tym przypadku wykorzystuje się technikę pulsujących igieł. Takie działanie doprowadza do pobudzania fibroblastów, co wpływ ana indukcje kolagenu i doprowadza do regeneracji kosmyków. Pobudzeniu ulega naturalny mechanizm odnowy włosów, co doprowadza do skutecznego hamowania wypadania kosmyków oraz wpływa na poprawę ich gęstości.

Skuteczna regeneracja włosów za pośrednictwem metody Mezopen

Podczas określonego zabiegu, za pośrednictwem igieł dochodzi do wprowadzania składników aktywnych w głębokie warstwy skóry. Opisywane urządzenie zapewnia wykonanie około 80 tysięcy małych nakłuć w minucie. Co więcej, zabieg ten przyczynia się do pobudzania produkcji kolagenu oraz elastyny.


Bibliografia

1. Padlewska K.: Medycyna estetyczna i kosmetologia, PZWL, Warszawa,2014
2. Bochenek A., Reicher M.: Anatomia człowieka. Tom 5, PZWL, Warszawa, 2007
3. Jazienicka I., Chodorowska G., Budzyńska J.: Włosy – fizjologia i zaburzenia struktury, Dermatologia Estetyczna, 2006