Wypadanie włosów to niezwykle poważny problem, z którym trzeba się niekiedy zmierzyć, niezależnie od tego jakiej jest się płci. Bardzo ważną informacją dla zainteresowanych osób jest jednak to, że można sobie skutecznie z takim wypadaniem włosów poradzić. Chodzi tutaj głównie o to, że istnieją specjalne metody medyczne, dzięki którym włosy zostaną odpowiednio zregenerowane i wzmocnione. W ten sposób nie trzeba będzie przejmować się już tym, iż zaczną one wypadać i będzie można je zbierać z podłogi garściami.

Trichoskopia

Jednym z najważniejszych zabiegów, które mogą być zrealizowane podczas wypadania włosów jest na pewno trichoskopia. Dzięki temu badaniu można najpierw ocenić stan włosów, a raczej ich łodyg, ale też skóry znajdującej się na głowie. Badanie to jest bardzo specjalistyczne, a wyniki dokładnie analizowane w laboratorium. Pozna się wtedy wszystkie przyczyny wypadania włosów, a dzięki temu specjalista może potem podjąć rzetelną decyzję na temat tego, jaki konkretnie zabieg zrealizować u pacjenta w dalszej kolejności.

Jeśli zastanawiasz się, jaki zabieg na wypadanie włosów będzie najlepszy dla Ciebie – zadzwoń ☎ +48 791 604 604 i umów się na bezpłatną konsultację  z kosmetologiem.
Więcej informacji znajdziesz na https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/wypadanie-wlosow/

Mezoterapia

Wzmacnianie włosówPopularną opcją podczas procesu wypadania włosów jest także skuteczna mezoterapia. Wtedy też pacjentowi podaje się specjalne osocze bogatopłytkowe, które pochodzi z krwi pacjenta. W zabiegu wykorzystana jest nowoczesna głowica, którą wykonuje się wiele nakłuć na skórze pacjenta. Po tym zabiegu wypadające włosy nie będą stanowiły już dla pacjentów żadnego problemu, ponieważ raz na zawsze można ten problem przezwyciężyć i wrócić do normalnego funkcjonowania.

Nakłucia sprawiają, że do warstw skóry można wprowadzić osocze, które sprawi, iż nastąpi kompleksowa regeneracja włosów

Ważne jest też to, iż po takim zabiegu na skórze głowy pojawia się wiele nowych włosów, a więc nie będzie trzeba obawiać się już więcej o swoją fryzurę, która będzie zadbana. Osoby zastanawiające się jak wzmocnić włosy powinny skorzystać z takiej opcji, ponieważ to jest to dla nich jedna z najkorzystniejszych propozycji, które są aktualnie dostępne na rynku medycznym.

Zabieg Dermapen3/Mezopen

DermapenIstnieją także inne zabiegi, na które zainteresowani mogą się zdecydować. Przede wszystkim należy tutaj wymienić zabieg Dermapen3/Mezopen. Idealny sposób na wypadanie włosów. Podobny do wyżej opisywanego zabiegu, jednak używa się tutaj znacznie mniejszej głowicy. Jeśli ktoś szuka odpowiedzi na pytanie jak zwiększyć objętość włosów, to taki zabieg będzie rozwiązaniem wszystkich problemów z tym związanych. Włosów będzie na głowie więcej, dlatego będzie można się po jego wykonaniu cieszyć naprawdę bujną fryzurą. Zahamowane zostanie wtedy nadmierne wypadanie włosów, a zabieg jest całkowicie bezpieczny dla każdego pacjenta, więc nie trzeba obawiać się o swoje włosy oraz skórę głowy. Głowica wykorzystywana w tym zabiegu jest bardzo precyzyjna, a do skóry dostarczane są z jej pomocą specjalne składniki odżywcze.

Następuje ekspresowe wzmocnienie włosów. Stają się one silniejsze i bardziej sprężyste. Oczywiście przed wykonaniem takiego zabiegu potrzebna jest konsultacja ze specjalistą, ale są to najlepsze zabiegi przeciw wypadaniu włosów, więc warto się na nie zdecydować

Przyczyną wypadania włosów może być np. łysienie plackowate, czy też problemy zdrowotne i różne infekcje. Specjalista musi to najpierw dokładnie zdiagnozować, zanim przystąpi do pracy. Zabiegi na włosy są bardzo skuteczne, więc każda zainteresowana osoba może mieć pewność tego, że sprawdzą się one w danym przypadku idealnie i włosy nie będą już po nich wypadać. Włosy wypadają z różnych powodów, w każdym wieku, jednak dzięki takim zabiegom medycznym można z tym skończyć raz na zawsze.


Bibliografia

1. Sumirska Z. (red.),Nowoczesne fryzjerstwo: chemia, technologie, techniki, Firma Wydawniczo-Medialna P.P.H.U. „Suzi”, Warszawa, 2005
2. Gospodarek E,, Mikucka A.: Mikrobiologia w kosmetologii, Wyd. PZWL, 2013
3. Adamski Z., Kaszuba A.: Dermatologia dla kosmetologów, Edra Urban & Partner, Wrocław, 2015