Rumieńce mają wielu amatorów, nie bez powodu kobiety dodają ich sobie używając różu. Jednak co w przypadku, gdy występują one stale i nie potrafimy ich się pozbyć? Z pomocą przychodzi kosmetologia i medycyna estetyczna, które z powodzeniem radzą sobie nawet z trudniejszymi przypadkami.

Medycyna a rumieniec na twarzy

Charakterystyczne plamy i rumieńce na policzkach to objaw problemu z naczynkami. Pomimo, że na rynku dostępnych jest wiele preparatów obiecujących pomoc, to nie jest to polecane wyjście. W kremach jest za mało substancji aktywnych, aby skutecznie poradzić sobie z wzmacnianiem naczyń krwionośnych. Tylko konsultacja u specjalisty i dobrany przez niego zabieg dadzą nam gwarancję usunięcia problemu. Wszystkie drogeryjne preparaty mogą być używane jedynie, jako uzupełnienie pełnej kuracji.

Rumieńce na twarzyDlaczego pojawiają się rumieńce?

Nie każde zaczerwienienie ma to samo źródło. Rumień emocjonalny pojawia się na skórze, kiedy naczynia krwionośne rozszerzają się bardzo szybko, najczęściej spowodowane są przez skrajne stany emocjonalne, takie jak wstyd, gniew, podniecenie, napięcie.

Rumień jest spowodowany przez nadmiernie rozszerzone naczynka, które są później widoczne gołym okiem. Szczególnie uważać należy na rumieńce na twarzy, którym towarzyszą wypryski, mogą się przekształcić w trudny do leczenia trądzik różowaty

Jeśli pojawiające się zaczerwienienia są widoczne bardziej niż przeciętnie, lepiej nie czekać i wybrać się do gabinetu medycyny estetycznej.

O leczeniu rumieńców możesz przeczytać również tutaj – https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/rumience-na-twarzy/

Rumieńce na twarzy – udaj się do specjalisty

Medycyna estetyczna daje nam szeroki wybór efektywnych zabiegów, które skutecznie i nieinwazyjnie zniwelują problem. Ponadto pełna opieka specjalisty jest gwarancją bezpieczeństwa.

Do najczęściej wybieranych zabiegów należą:

  • Laser Harmony XL PRO Dye-VL – popularny wśród pacjentek, dobrze sprawdza się przy większych obszarach skóry. Polega na wykorzystywaniu wąskopasmowego, pulsacyjnego światła. Obkurcza i wzmacnia naczynka. jest tak lubiany, ponieważ stanowi nie tylko sposób na pozbycie się naczynek, ale również cofanie objawów fotostarzenia. Może być też stosowany, jako profilaktyka skóry z predyspozycją do rumienia i trądziku różowatego.
  • Laser QuadroStar Pro Yellow – nie oddziałuje na tkanki otaczające rumieniec, więc jest bardzo bezpieczny. Obkurcza i zamyka pęknięte naczynka. Daje trwały efekt, jednak czasami może być konieczne przeprowadzenie zabiegu jeszcze raz. Ze względu na jego bezpieczeństwo, pacjent może normalnie funkcjonować już w chwili zakończenia sesji.
  • Głowica Hot-Cold – specjalna głowica operująca niską i wysoką temperaturą. „Ćwiczy” naczynia krwionośne poprzez naprzemienne stymulowanie ich ciepłem i zimnem. Efektem jest wzmocnienie i obkurczenie naczynek. Zabieg głowicą  jest najprzyjemniejszy, ponieważ jest odczuwany jako relaksujący masaż. Nie tylko zmniejsza rumień, ale też ujędrnia, zwęża pory i odmładza.
  • Ultradźwięki – na przygotowaną, przez podanie specjalnego serum, skórę wysyła się ultradźwięki, które stymulują wchłanianie składników wzmacniających naczynka. Mają więcej zastosowań, zależnie od użytej ampułki możemy oczekiwać różnych efektów. Do cery płytko unaczynionej proponowany jest zabieg z witaminą C.

Rumieńce na policzkach objawem cery naczynkowej

Cera naczynkowa, inaczej płytko unaczyniona, bywa bardzo problematyczna. Często jest też błędnie rozpoznawana, ponieważ każde pęknięte naczynko i zaczerwienienie powstałe pod wpływem czynników zewnętrznych odbiera się, jako nienaturalne. Jak więc prawidłowo zaklasyfikować? W gabinecie profesjonalisty. Jeśli zauważymy u siebie prześwitujące naczynia, szczególnie w okolicy płatków nosa i brody, a rumieniec na twarzy spowodowany zmianą temperatury nie mija szybko, to sygnały, które powinny skłonić nas do wizyty u kosmetologa.


Bibliografia

1. Czarnecka A., Tymicka J., Trądzik różowaty – postacie kliniczne i leczenie, 2005
2. Gwieździński Z., Trądzik różowaty – patogeneza i leczenie, 1998