W obecnych czasach z problemem nadwagi i otyłości zmaga się wiele osób. Wpływ na to mają zarówno siedzący tryb życia czy niezdrowa dieta, jak również wrodzone predyspozycje do przybierania na wadze. Nic dziwnego, że wiele osób szuka metody na skuteczne odchudzanie. Niestety, często uzyskanie pożądanej, szczupłej sylwetki jest bardzo trudne, nawet jeśli stosujemy w tym celu odpowiednią dietę i uprawiamy sport. Przyczyną jest zbierająca się miejscowo tkanka tłuszczowa, która jest wyjątkowo uporczywa, a jej usunięcie domowymi sposobami praktycznie niemożliwe. Najlepszym rozwiązaniem są specjalistyczne zabiegi odchudzające, które przyniosą nie tylko szybki, ale również trwały rezultat.

Czy szybkie odchudzanie jest możliwe? Jakie zabiegi odchudzające wybrać?

OdchudzanieDzięki innowacyjnym zabiegom medycyny estetycznej szybkie odchudzanie to nie fikcja, ale realna szansa na uzyskanie atrakcyjnej sylwetki. W przeciwieństwie do samych ćwiczeń i rygorystycznej diety, efekty są widoczne nawet po pierwszym zabiegu. Spośród wielu metod, można wybrać taką, która najbardziej odpowiada naszym preferencjom.

Dobór odpowiedniego zabiegu najlepiej jednak pozostawić ekspertom. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu będą w stanie wybrać najlepszą metodę działania

Sprawdź więcej o zabiegach na odchudzanie tutaj: https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/odchudzanie-redukcja-tkanki-tluszczowej/

Venus Legacy – innowacyjny zabieg na odchudzanie

Venus Legacy to skuteczny i komfortowy zabieg odchudzający, w którym wykorzystuje się aż 4 nowoczesne technologie:

  • Multipolarna Fala Radiowa,
  • Impulsowe Pole Magnetyczne,
  • VariPulse,
  • Real Time Thermal Feedback.

Działanie polega na lipolizie (rozbiciu komórek tłuszczu) za pomocą fali radiowej oraz pobudzenie wytwarzania kolagenu polem magnetycznym, co sprawia, że skóra staje się sprężysta. Technologia VariPulse umożliwia dokładne określenie głębokości penetracji tkanki, natomiast Real Time Thermal Feedback daje całkowitą kontrolę nad stopniem wzrostu temperatury, co wpływa na komfort i bezpieczeństwo zabiegu.

MaximusSkuteczne odchudzanie – Maximus

Kolejnym sposobem na pozbycie się zbędnych kilogramów jest zabieg za pomocą Maximus Pollogen Legend. Jest to popularna metoda wykorzystująca działanie fali radiowej. Podgrzanie tkanki podskórnej oraz pobudzenie mięśni skutkuje sprawną eliminacją tkanki tłuszczowej. W efekcie zmniejsza się obwód ciała, a dodatkowo redukcji ulega także cellulit.

KarboksyterapiaKarboksyterapia – redukcja tkanki tłuszczowej dwutlenkiem węgla

Karboksyterapia Reology2 jest innym efektywnym sposobem na odchudzanie. W celu usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej stosuje się podawany podskórnie dwutlenek węgla. Zabieg nie tylko powoduje widoczny efekt wyszczuplający, ale również powoduje redukcję cellulitu oraz odmłodzenie i ujędrnienie skóry.

Karboksyterapia jest całkowicie bezpieczna. Medyczny dwutlenek węgla w postaci płynnej rozszerza światło naczyń krwionośnych, lipidy są rozbijane i szybko usuwane z organizmu. Przyspiesza także proces produkcji kolagenu, dzięki czemu skóra staje się bardziej elastycznamówi Milena Nalbanian, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Odchudzanie za pomocą masażu

Do godnych uwagi zabiegów odchudzających można zaliczyć również te, których działanie opiera się przede wszystkim na mechanicznej stymulacji skóry oraz tkanki podskórnej.

Najbardziej popularne to:

  • Icoone – zabieg polega na masażu za pomocą specjalnych głowic masujących. Jest on wykonywany pod ciśnieniem. Skutkiem jest rozbicie i usunięcie komórek tłuszczowych, a także oczyszczenie tkanek z nagromadzonych toksyn,
  • Endermologia LPG Cellu M6 Integral – zabieg również polega na rozbiciu i usunięciu nadmiaru lipidów, jednak przeprowadza się go nieco inaczej. Pacjent otrzymuje wzmacniający efekty kombinezon, a specjalna głowica zasysa fałdy skóry, co pozwala również zwalczyć uporczywy cellulit.

Podstawową korzyścią zabiegów jest oczywiście redukcja tkanki tłuszczowej, ale poprawia się również ogólny stan skóry oraz zmniejsza ilość cellulitu.

Domowe sposoby czy zabieg odchudzający?

Należy pamiętać, że zarówno same domowe sposoby, jak również stosowanie wyłącznie zabiegów, nie przyniesie trwałych i zadowalających rezultatów. Aby zabieg na odchudzanie był w pełni skuteczny, należy zadbać jednocześnie o zdrowy tryb życia, na który składa się zróżnicowana dieta oraz regularna aktywność fizyczna.


Bibliografia

1. Bruce E. Katz, Modelowanie sylwetki, 2012.
2. Molski M., Nowoczesna kosmetologia, 2014
3. Karen Fischer, Younger Skin in 28 Days: The Fast-track Diet for Beautiful Skin and a Cellulite-proof Body, 2013
4. Baumann LS. Dermatologia estetyczna, 2013