Pojawienie się na twarzy zmarszczek jest naturalnym procesem zachodzącym wraz z upływem lat. Niestety, pewnych rzeczy nie da się uniknąć, ale można je spowolnić. Nie bez powodu, istnieją sposoby na zminimalizowanie oznak starzenia.

Dlaczego pojawiają się zmarszczki? 

Odmładzanie twarzyJak już wspomniano, to proces bezwarunkowy. Jednakże, w kontekście zmarszczek zachodzi pewna zależność, nie tylko z wiekiem, ale również z innymi czynnikami, do których można zaliczyć tryb życia, ilość stresu, używki, karnacje skóry, mimikę twarzy i uwarunkowania genetyczne. Wpływ na rozwój zmarszczek mają również nawyki tj. palenie papierosów czy picie alkoholu. Zmiany skórne zachodzą także przy braku pełnego uzębienia, kiedy to zmarszczki pojawiają się w obrębie ust.

Główną przyczyną powstawania zmarszczek jest spadek produkcji kolagenu. Dlatego też, już po ukończeniu 20 lat, młode kobiety powinny uzupełniać braki kolagenu za pomocą kremów.

Najskuteczniejsze zabiegi odmładzające twarz znajdziesz w Clinica Cosmetologica.
Zadzwoń ☎ +48 791 604 604 lub dowiedz się więcej czytając artykuł https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/odmladzanie-twarzy/

Jak odmłodzić twarz? 

Największe zmarszczki ujawniają się po 40 roku życia. Te głębokie i zaawansowane między 50 a 60 rokiem życia. W jaki sposób skutecznie je usunąć? Odpowiedź jest prosta, za pomocą specjalistycznych zabiegów dostępnych w profesjonalnych gabinetach. Jeżeli kremy nie pomagają, to nowoczesne zabiegi zakończą ten problem. Istnieje kilka propozycji zabiegów. Wyróżnić można: Pollogen Legend, Maximus, Surgen, Laser Palomar Emerge, Laser Harmony XL PRO NIR, MobiLift M6, GeneO+, Mezopen/Dermapen, Głowica Hot-Cold, Ultradźwięki, Peelingi kwasami oraz Cellu M6 Integral.

Najważniejsze zabiegi 

Dobrym sposobem na złuszczenie pomarszczonej skóry jest poddanie się zabiegowi wykonywanemu przez innowacyjny sprzęt Pollogen Legend. Urządzenie to posiada najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Mechanizm ten pozwala na wykonanie dwóch czynności. Pierwszy z nich to zabieg Maximus. W trakcie jego wykonywania dochodzi do stymulacji skóry od zewnątrz. Dzięki temu włókna kolagenu zostają podgrzane do 60°C, a to wywołuje produkcje nowych włókien.

Natomiast drugi zabieg to Surgen. Podobnie, jak poprzedni działa poprzez stymulacje, ale za pomocą specjalnej głowicy pokrytej igiełkami. Igiełki te wykonują mikro ruchy i delikatnie wgłębiają się w skórę właściwą. W międzyczasie emitowane są fale radiowe. Wszystko łącznie doprowadza do spłycenia zmarszczek. Skóra ujędrnia się, owal twarzy poprawia się a cera jest odpowiednio napięta.

Skuteczny okazuje się także laser Harmony XL PRO NIR. Wykorzystuje on bliskie światło podczerwieni przez co precyzyjnie stymuluje komórki skóry do regeneracji. W rezultacie skóra staje się młodsza.

W boju z upływającym czasem pomocny może okazać się zabieg GeneO+. Skóra poddawana jest działaniu dwutlenku węgla. W konsekwencji cera staje się gładka, rozświetlona i znacznie młodsza.

Złuszczanie kwasami

Bardzo ciekawym rozwiązaniem podczas walki z czasem, a szczególnie z jego oznakami, są zabiegi wykorzystujące kwasy. Profesjonalnie określa się to, jako peeling chemiczny. Jednakże, dla przeciętnej Pani Nowak nie ma to większego znaczenia. Jej celem jest pozbycie się zmarszczek. Taką metodą może okazać się zabieg kwasami na twarz. W zależności od wielkości i głębokości zmarszczek wyróżnia się cztery rodzaje kwasów: migdałowy, salicylowy, pirogronowy i glikolowy. To, jaki zostanie użyty, zależy od osoby przeprowadzającej zabieg, a więc od jej subiektywnej oceny. Jedne kwasy są mniej, a drugie bardziej intensywne. Kosmetolodzy sugerują się również cerą klienta. Zabieg przy pomocy kwasów daje niesamowicie zauważalne efekty. Poza tym, że usuwają zniszczone komórki, to również wywołują powstawanie nowych. Co więcej, regeneruje się kolagen i elastyna.

Reasumując, jeżeli tradycyjne preparaty jak np. kremy i maści przeciwzmarszczkowe nie pomagają, warto zastanowić się nad wyborem profesjonalnych zabiegów. Zarówno tych wykorzystujących kwasy, jak i tych, za pomocą lasera.


Bibliografia

1. Moriarty C.K., Zastosowanie toksyny botulinowej w zabiegach odmładzania skóry twarzy, 2004
2. Fraser E., Ucieczka od zmarszczek, 2006
3. Roenigk H.H.Jr., Treatment of the Aging Face, 1995