Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w organizmie. Odpowiada za prawidłowy poziom nawilżenia i nawodnienia narządów. W skórze pełni funkcję rusztowania, które zapewnia jej gładkość, elastyczność i jędrność. Wraz z upływem czasu i postępującym procesem starzenia, kwas hialuronowy zaczyna zanikać, co objawia się m.in. zmarszczkami. Medycyna estetyczna wychodzi temu naprzeciw i oferuje zabiegi uzupełniające syntetycznym kwasem hialuronowym, który zastępuje substancję naturalną.
Dodatkowo kwas hialuronowy stosowany jest do modelowania asymetrii twarzy i powiększania wybranych obszarów.

Zadzwoń i umów wizytę

spis treści

Wypełnianie i modelowanie kwasem hialuronowym – podstawowe informacje o zabiegu
Czas zabiegu 20 min
Znieczulenie Kremem znieczulającym
Powikłania Delikatny obrzęk w miejscu wstrzyknięcia kwasu hialuronowego
Pierwsze rezultaty Kilka godzin po zabiegu, po ustaniu obrzęku
Czas utrzymywania się efektów Od 12 do 24 miesięcy
Rekonwalescencja Nie wymagana

Kwas hialuronowy - efekty

Wskazania do zabiegu

 • Małe usta i niewyraźna linia warg
 • Asymetria warg
 • Utrata jędrności ust i blaknięcie naturalnej pigmentacji
 • Zmarszczki mimiczne
 • Utrwalone zmarszczki starcze
 • Opadająca powieka, nisko osadzone brwi

Przeciwwskazania

 • Ciąża i okres karmienia piersią
 • Stany zapalne skóry w miejscu zabiegowym
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Alergie skórne
 • Skłonność do powstawania bliznowców
 • Nowotwory

Efekty – czego możesz się spodziewać?

Kwas hialuronowy utrzymuje się w tkance, wypełniając ją i unosząc. Po wstrzyknięciu pod skórę wygładza zmarszczki i wszelkie nierówności. Dodatkowo silnie nawilża skórę, co przekłada się na odświeżenie jej pigmentu.
Kwas hialuronowy - przed i po

W zależności od celu, który chcemy osiągnąć, wybieramy kwas usieciowany (wielkocząsteczkowy) i nieusieciowany (małocząsteczkowy). Im większe cząsteczki kwasu, tym większy i bardziej spektakularny efekt wypełnienia lub powiększenia. Stosowanie kwasu hialuronowego jest bezbolesne i nieinwazyjne, gdyż substancja z czasem wchłania się w organizm.

Justyna Masal - kosmetologZabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego dają natychmiastowe efekty w postaci odświeżenia, odmłodzenia i silnego nawilżenia skóry. Kwas doskonale sprawdza się w odmłodzeniu ust, uniesieniu kącików, czy likwidacji nieestetycznych kurzych łapek. Podany do doliny łez, odmłodzi spojrzenie nawet o kilkanaście latmówi Pani Justyna Masal-Ochotny, kosmetolog w Clinica Cosmetologica.

Informacje praktyczne o zabiegu

Zabieg wstrzyknięcia kwasu hialuronowego trwa do 30 minut. W przypadku całkowitego modelowania twarzy czas może się wydłużyć do 60 minut. Każdy zabieg poprzedzony jest dokładnym wywiadem z lekarzem i oceną stanu zdrowia skóry. Procedura przeprowadzana jest za pomocą mikroigły, dzięki czemu zabieg nie wymaga od pacjenta rekonwalescencji. Dopuszcza się powstanie niewielkiego obrzęku w miejscu wstrzyknięcia, który schodzi samoistnie maksymalnie w ciągu dwóch dni.
Czas utrzymywania się efektów odświeżenia, wypełnienia lub modelowania zależy od organizmu i jego reakcji na podaną substancję. Efekty utrzymują do 12 miesięcy, jednak zdarzają się przypadki utrzymywania się aplikacji od 18 do nawet 24 miesięcy.

Jak się przygotować do zabiegu?

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego nie wymagają żadnych przygotowań.

Pielęgnacja skóry po zabiegu

Kilka dni po aplikacji kwasu hialuronowego należy unikać wysokich temperatur (również podczas kąpieli, sauny). Nie zaleca się korzystania z basenu i stosowania kosmetyków, które mogłyby dodatkowo podrażnić skórę.

FAQ

1. Jak długo muszę czekać na efekty wypełniania kwasem hialuronowym?

Efekt wstrzyknięcia kwasu hialuronowego widoczny jest natychmiast. Chwilę po zabiegu w miejscu aplikacji może wystąpić delikatny obrzęk, dlatego wypełniana okolica wydaje się większa. Ostateczny efekt widoczny jest kilka dni po zabiegu.

2. Jakie właściwości ma syntetyczny kwas hialuronowy?

Wstrzykiwany pod skórę kwas hialuronowy ma silne właściwości nawilżające i nawadniające. Dodatkowo stymuluje od naturalne procesy produkcji kolagenu, co przekłada się na odczuwalną elastyczność, jędrność i gęstość skóry.

3. W jakie okolice oprócz twarzy można wstrzyknąć kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy może być wstrzykiwany również w szyję, dekolt i dłonie.

Co o zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego mówią pacjentki?

OpiniaJestem kobietą w wieku dojrzałym i odżywianie skóry kremami nie jest wystarczające. Zdecydowałam się na odświeżenie, ale nie powiększenie ust. Zmarszczki na wargach zostały wygładzone, a usta odzyskały swój dawny, młody wygląd. Są intensywnie czerwone, a kąciki uniesionepani Katarzyna.

OpiniaZdecydowałam się na korektę policzków kwasem hialuronowym. Straciłam dużo na wadze i skóra na mojej twarzy zaczęła być lekko obwisła i pokrywać się zmarszczkami. Kwas hialuronowy przywrócił jej zdrowe napięcie, gładkość i jędrnośćpani Dorota.

Zadzwoń i umów wizytę