Laser frakcyjny CO2 to jedna z najskuteczniejszych metod regeneracji i odmłodzenia skóry. Do jego przeprowadzenia wykorzystuje się innowacyjne urządzenie, emitujące fale radiowe o wysokiej częstotliwości. Efekt? Trwała i głęboka regeneracja skóry, stymulacja syntezy kolagenu, wygładzenie zmarszczek i rozjaśnienie przebarwień.

Zadzwoń i umów wizytę

spis treści

Laser frakcyjny CO2 – podstawowe informacje o zabiegu
Czas zabiegu Od 15 do 60 min
Znieczulenie Tak/Nie (w zależności od stanu skóry i zmian)
Powikłania Zaczerwienienie skóry, miejscowy obrzęk i strupki utrzymujące się do kilku dni po zabiegu
Ilość serii 1-4 zabiegi
Pierwsze efekty Po całej serii zabiegów
Redukcja przebarwień, blizn i zmarszczek Do 90%

Wskazania do zabiegu

 • Blizny potrądzikowe
 • Nierówności skóry powstałe w wyniku uszkodzeń mechanicznych i nieprawidłowego bliznowacenia (również po operacji)
 • Głębokie zmarszczki i bruzdy starcze
 • Problem nadmiernie przetłuszczającej się skóry
 • Skłonność do zaskórników, podskórnych stanów zapalnych i zmian ropnych
 • Rozstępy
 • Przebarwienia
 • Rozszerzone pory

Przeciwwskazania

 • Ciąża i okres karmienia piersią
 • Nowotwory
 • Choroby skóry (bielactwo, łuszczyca, AZS)
 • Choroby ogólnoustrojowe (nadciśnienie, cukrzyca, problemy z krążeniem)
 • Infekcje skórne – bateryjne, wirusowe, grzybicze
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi
 • Skłonność do powstawania bliznowców
 • Nadwrażliwość na światło słoneczne
 • Miejscowe lub doustne stosowanie retinoidów

Efekty zabiegu

Justyna Masal - kosmetologPrzewagą zabiegu z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 jest zaawansowana technologia, która w szybkim czasie daje spektakularne i trwałe efekty w poprawie wyglądu i strukturze skóry. Laser frakcyjny CO2 nie oddziałuje na zdrowe komórki, a precyzyjnie trafia w uszkodzone i osłabione. Dzięki temu w zdrowych partiach dochodzi do stymulacji naturalnej odbudowy włókien kolagenu i elastyny. Skóra jest gładka, blizny i zmarszczki maksymalnie spłycone, a przebarwienia rozjaśnionemówi Pani Justyna Masal-Ochotny, kosmetolog w Clinica Cosmetologica.

Efekty przed i po

Laser CO2 - przed i po

Laser CO2 - przed i po

Informacje praktyczne o zabiegu

Zabieg laserem frakcyjnym CO2 przeprowadzany jest na dobrze oczyszczonej skórze. W niektórych przypadkach, na okolice poddane laseroterapii aplikowana jest maść znieczulająca. Czas trwania zabiegu dobierany jest indywidualnie do potrzeb skóry pacjenta. Lekarz wykonujący kurację ustala odpowiednie parametry, a następnie traktuje wybrany obszar światłem lasera. W celu zminimalizowana dyskomfortu stosuje się jednocześnie nawiew zimnego powietrza, który schładza ogrzewane miejsce. Pod wpływem działania światła lasera, dochodzi na natychmiastowego złuszczenia starej skóry i stymulacji odbudowy nowych komórek.

Jak się przygotować?

Zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego wymaga wcześniejszego odpowiedniego przygotowania. Przynajmniej pół roku wcześniej, zaleca się odstawienie retinoidów. Dwa tygodnie przed nie powinno się stosować preparatów, które mogą wywołać nadwrażliwość na promienie słoneczne.
Ponadto miesiąc przed zabiegiem nie powinno się opalać, należy stosować wysoką ochronę SPF i nie aplikować na skórę kosmetyków brązujących. Zaleca się unikanie mikrodermabrazji oraz peelingów z witaminą C i kwasami.

Pielęgnacja po zabiegu

Stosowanie się do zaleceń lekarza w okresie rekonwalescencji ma duży wpływ na ostateczny efekt zabiegu. Postawą w ochronie skóry jest aplikacja kremów z SPF 50+. Brak odpowiedniej ochrony i nawet krótka eskpozycja słoneczna, nie tylko zaburzy proces gojenia, ale spowoduje powstanie nieestetycznych i trudnych do usunięcia przebarwień. Ponadto zaleca się regularne nawilżanie skóry lekkim kremem o działaniu regenerującym. Skóra powinna być oczyszczana delikatnymi produktami, a następnie osuszana ręcznikiem papierowym. Całkowity czas rekonwalescencji wynosi do 6 tygodni.

FAQ

1. Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu laserem frakcyjnym CO2?

Efekt utrzymuje się nawet kilkanaście miesięcy. Zabieg laserem frakcyjnym może być powtarzany, mniej więcej co 2 lata.

2. Jak długo po zabiegu nie należy stosować makijażu?

Skóry twarzy nie należy malować przez 3 dni.

3. Czy zabieg laserem frakcyjnym CO2 jest bolesny?

Podczas zabiegu może być odczuwalny niewielki dyskomfort, dlatego przed jego wykonaniem, aplikuje się krem znieczulający. Dodatkowo podczas zabiegu skóra schładzana jest zimnym nawiewem powietrza.

Co o zabiegu laserem frakcyjnym CO2 mówią pacjentki?

OpiniaZdecydowałam się na zabieg, by wygładzić coraz bardziej widoczne zmarszczki. Jestem zachwycona i zaskoczona efektem. Skóra jest kilka lat młodsza! Napięta, wygładzona i rozświetlona – pani Joanna.
Na zabieg zdecydowałam się w celu spłycenia widocznych blizn potrądzikowych. Laser frakcyjny CO2 wygładził nierówności, spłycił nawet głębokie blizny i ujednolicił kolor skórypani Ewelina.

Zadzwoń i umów wizytę