Powstawanie zmarszczek jest naturalnym procesem, który związany jest ze starzeniem się skóry. Z upływem czasu następuje utrata kolagenu, który jest naturalnym wypełniaczem sprawiającym, że skóra jest gęsta oraz wyróżnia się jędrnością.

Dodatkowo do powstawania zmarszczek prowadzi mimika twarzy. Jako pierwsze pojawiają się zmarszczki pod oczami. Ma to związek z faktem, że skóra w tym miejscu jest bardzo cienka, a ponadto wyróżnia się dużą delikatnością. Mechanizm ten może być opóźniony za pośrednictwem stosowania różnego rodzaju kremów i kosmetyków, jednakże nie ma możliwości zachowania efektu gładkiej skóry przez całe życie

Zmarszczki wokół oczu mogą wystąpić później, jednak pojawią się na pewno. W chwili, gdy wystąpią trudno jest je zlikwidować. Jednakże duże zmniejszenie powstałych zmarszczek staje się możliwe za pośrednictwem profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej.

Zmarszczki pod oczami – zabiegi

W tym aspekcie należy podkreślić fakt, że medycyna estetyczna oraz nowoczesna kosmetologia dysponuje bogatymi możliwościami jeżeli chodzi o metody walki z problemem jakim są zmarszczki pod oczami.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, najczęściej stosowane w praktyce to:

  • Ultraformer III,
  • Palomar Emerge,
  • Harmony XL pro NIR,
  • Maximus,
  • Mobilift M6,
  • GeneO+,
  • Dermapen,
  • Hot-Cold.

Zabiegi na zmarszczki wokół oczu – Ultraformer III

Zmarszczka wokół okaJest to niezwykle przełomowa technika mająca na celu usuwanie zmarszczek pod oczami. Działanie to jest bardzo skuteczne. W zdecydowanej większości sytuacji wystarczająca jest jedna wizyta. Jest bezbolesny, a także bezpieczny. Ponadto skóra nie musi być specjalnie pielęgnowana po określonym zabiegu. Co więcej, może on być przeprowadzony przez cały rok, niezależnie od pory roku.

Karolina FormelaPodczas opisywanego zabiegu dochodzi do działania zogniskowanej fali ultradźwiękowej podnoszącej temperaturę tkanek na wybranej głębokości. Doprowadza to do powstania pożądanych i kontrolowanych mikrouszkodzeń, co wpływa na produkcję nowych włókien kolagenowych. Przez to uzyskujemy gładką, jędrną oraz napiętą skórę. Proces regeneracyjny przebiega kilka tygodni. Po upływie tego okresu można zobaczyć ostateczne efekty. Rezultaty utrzymywane są do dwóch lat – mówi Karolina Formela, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Palomar EmergeUsuwanie zmarszczek pod oczami z wykorzystaniem metody Palomar Emerge

Likwidacja zmarszczek pod oczami może zostać przeprowadzona za pośrednictwem metody określanej jako Palomar Emerge. Polega ona na wykorzystaniu lasera frakcyjnego. W tym przypadku dochodzi do powstania kontrolowanych mikrouszkodzeń, które powodują stymulację regeneracji tkanek.

Sprawdź więcej w tym temacie tutaj – https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/zmarszczki-pod-oczami/

Harmony XL pro NIR na zmarszczki wokół oczu

Harmony XL Pro

Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami z wykorzystaniem tego działania? Metoda polega na zastosowaniu lasera frakcyjnego, który emituje światło zbliżone do podczerwieni. Wpływa to na podgrzanie tkanek do temperatury 40oC. Dochodzi do kurczenia się włókien kolagenowych oraz wytwarzania nowego kolagenu. Dzięki określonej metodzie skóra staje się napięta oraz bardziej gęsta.

Likwidacja zmarszczek pod oczami – Maximus

Maximus

Zabieg Maximus wykorzystuje aktywność tripolarnej fali radiowej, która doprowadza do podgrzania skóry do temperatury 60oC. Wpływa to na stymulacje produkcji włókien kolagenowych, elastyny, a ponadto kwasu hialuronowego. To wpływa na zapewnienie gładkiej i napiętej skóry.

Mobilift M6 na zmarszczki mimiczne pod oczami

Określone działanie opiera się na wykorzystaniu technologii LPG. Zabieg przeprowadzany jest z zastosowaniem profesjonalnej głowicy stymulującej skórę specjalnymi klapkami, co wpływa na pobudzenie wytwarzania kolagenu, kwasu hialuronowego, a ponadto elastyny.

Wykorzystanie metody GeneO+

GeneO+

Wykorzystane są w tym przypadku naturalne możliwości skóry. W pierwszej kolejności aplikuje się tutaj ampułki zawierające serum. W kolejnym aspekcie skóra poddawana jest aktywności głowicy, co sprawia że na jej powierzchni tworzą się bąbelki dwutlenku węgla. W rezultacie powstaje krew obfitująca w tlen. Poprawie ulega mikrokrążenie oraz wchłanianiu ulegają składniki aktywne zawarte w zaaplikowanym kosmetyku.

Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami? – inne zabiegi

Innym zabiegiem przyczyniającym się do likwidacji zmarszczek pod oczami jest metoda Dermapen. Przy wykorzystaniu określonego zabiegu do skóry dostarcza się koktajle odżywcze. Do tego działania stosuje się głowicę, która wyglądem przypomina długopis. Składnik odżywcze wraz z metodą podania pobudzają skórę do wytwarzania kolagenu oraz elastyny. To zapewnia poprawę gęstości oraz jędrności.

Metoda Hot-Cold

Na zmarszczki mimiczne pod oczami stosuje się także działanie określane mianem Hot-Cold. Zastosowanie ma tutaj specjalna głowica emitująca w sposób przemienny wysoką oraz niską temperaturę. Zaaplikowane wcześniej składniki odżywcze idealnie się wchłaniają i poprawiają napięcie skóry, redukują również cienie oraz obrzęk.

Zabiegi na zmarszczki pod oczami – podsumowanie

Zabiegi zapewnią najszybsze i najlepsze rezultaty na zmarszczki powstające pod oczami. Jednakże, powinny one stanowić uzupełnienie codziennej pielęgnacji. W takim przypadku należy działać kompleksowo, gdyż inaczej zmarszczki powrócą.


Bibliografia

1. Wasiluk M., Medycyna estetyczna bez tajemnic, 2016
2. Liang M.D., Narayanan K., Method for removing skin wrinkles, 1990
3. Raszeja-Kotelba B., Bohdanowicz D., Problemy dermatologiczne okresu starzenia się 2002