Odżywka na porost włosów to kosmetyk, po który bardzo chętnie zaczynają sięgać nie tylko mężczyźni, ale również kobiety. Zarówno ciągły stres, jak i nieodpowiednia dieta i pielęgnacja to główne przyczyny wypadania kosmyków, dlatego też widząc nadmierną ilość włosów na grzebieniu, należy czym prędzej zainteresować się tym problemem. Jakich jednak substancji warto poszukiwać w odżywkach na porost włosów.

Odżywka na porost włosów: jakie substancje powinna zawierać?

Odżywka na porost włosów to niezwykle skuteczny w działaniu kosmetyk, który pomoże nie tylko wzmocnić włosy, ale również przyspieszyć proces ich wzrostu. Aby jednak stosowanie odżywki na porost włosów przyniosło zamierzony efekt, warto zainwestować w naprawdę dobry produkt, który najlepiej, aby zawierał w swoim składzie wyłącznie naturalne substancje. Wszelkie chemiczne dodatki mogą niestety podrażnić delikatną skórę głowy, przez co kuracja może okazać się niezbyt skuteczna (włosy mogą wypadać w jeszcze większej ilości).

Jakie jednak substancje powinna zawierać dobra odżywka na porost włosów?

Olejek rycynowy Olejek rycynowy znany jest przede wszystkim ze swoich właściwości wzmacniających rzęsy, jednak z uwagi na zawartość wielu cennych substancji wspomaga porost włosów. Produkt ten działa ponadto ochronnie na mieszki włosowe, zapobiegając tym samym nadmiernemu procesowi wypadania kosmyków.
Olejek z czarnuszki Kolejnym składnikiem, którego warto poszukiwać w składzie odżywek na porost włosów jest olejek z czarnuszki, który bardzo dobrze radzi sobie z łamliwymi, matowymi oraz zniszczonymi kosmykami co zawdzięcza obecności witaminy E, nienasyconych kwasów tłuszczowych, a także biotynie. Za jego sprawą włosy przestają nadmiernie wypadać, odzyskują swój dawny blask i zaczynają rosnąć w ekspresowym tempie.
Pokrzywa Pokrzywa w skuteczny sposób poprawia ukrwienie skóry, reguluje pracę gruczołów łojowych, a także wzmacnia cebulki włosowe, sprawiając, że kosmyki przestają wypadać w nadmiernych ilościach, a na głowie zaczyna pojawiać się większa ilość tzw. baby hair.
Czarna rzepa Skuteczna odżywka na porost włosów powinna zawierać czarną rzepę, która poprzez dogłębne odżywienie i dotlenienie cebulek włosowych, zapobiega ich nadmiernemu wypadaniu. Zawarte w rzepie olejki goryczne oraz siarka pobudzają ponadto ukrwienie skóry, dzięki czemu kosmyki stają się mocniejsze i znacznie szybciej rosną.
Olejek z mięty pieprzowej Olejek z mięty pieprzowej pomaga pobudzić mikrokrążenie w skórze głowy, a także wspiera podział komórkowy macierzy włosa, co w widoczny sposób przyspiesza porost kosmyków.
Olejek amla Już po pierwszym zastosowaniu odżywki z dodatkiem olejku amla wygląd włosów wyraźnie się polepsza, ponieważ kosmyki stają się gładkie, miękkie i błyszczące a do tego przestają się elektryzować. Przy regularnym stosowaniu odżywki na porost włosów olejek amla zaczyna stymulować cebulki włosowe do wzmożonej produkcji mocnych, zdrowych i pięknych włosów.

Odżywka na porost włosów

Odżywka na porost włosów: kiedy należy po nią sięgnąć?

Odżywka na porost włosów to produkt, który obok szamponów, masek oraz wcierek powinien znaleźć się na łazienkowej półce każdej osoby, która zmaga się z takimi problemami, jak:

  • nadmierne wypadanie włosów,
  • łysienie plackowate,
  • przerzedzanie się włosów,
  • alergie i choroby wpływające na osłabienie kosmyków.

Marta Urbanowicz - kosmetologOdżywka na porost włosów w widoczny i skuteczny sposób pomoże wzmocnić włosy na całej ich długości, zmniejszając ich łamliwość oraz eliminując problem ich nadmiernego wypadaniamówi Marta Urbanowicz, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Delpos zestaw

DELPOS
ODŻYWCZY ZESTAW DERMOKOSMETYKÓW WSPOMAGAJĄCYCH POROST WŁOSÓWWIĘCEJ

Dzięki odżywce na porost włosów kosmyki będą ponadto błyszczeć i zdrowo wyglądać a ich rozczesywanie nie powinno już sprawiać żadnych problemów. Oczywiście z nadmiernym wypadaniem włosów należy sobie radzić nie tylko od zewnątrz, ale również od wewnątrz, dostarczając organizmowi wszelkich niezbędnych witamin oraz Minerałów. Tylko połączenie odpowiedniej diety z właściwą pielęgnacją przyniesie zamierzony i widoczny efekt w postaci mocnych, lśniących i zdrowych włosów.

Odżywka na porost włosów to nie jedyny produkt, który powinien być stosowany przy wypadaniu kosmyków, ponieważ jej działanie należy połączyć z działaniem szamponów, wcierek oraz maseczek

Odżywka na porost włosów to skuteczny w działaniu produkt kosmetyczny jednak pod warunkiem, że zawiera w swoim składzie wyłącznie substancje pochodzenia naturalnego. Aby efekty stosowania odżywki na porost włosów były jak najlepsze, warto produkt ten stosować równocześnie z odpowiednio dobranym szamponem na porost włosów, maseczką oraz wcierką. Regularne stosowanie wszystkich tych produktów powinno przynieść pierwsze efekty już po upływie kilku tygodni.


Bibliografia

1. Bochenek A., Reicher M.: Anatomia człowieka. Tom 5, PZWL, Warszawa, 2007
2. Szklarczyk M., Goździalska A., Jaśkiewicz J., Choroby oraz pielęgnacja skóry głowy i włosów: Stan skóry wykładnikiem stanu zdrowia, Oficyna Wydawnicza AFM, Kraków, 2012