Problem utraty jędrności i napięcia skóry, dotyczy wszystkich osób, które ukończyły dwudziesty rok życia. W tym czasie dochodzi, bowiem do stopniowego zaniku włókien kolagenowych, które odpowiedzialne są za utrzymanie nieskazitelnego wyglądu i kondycji naszej cery. W niniejszym artykule przedstawione zostaną skuteczne metody mające na celu ujędrnianie skóry i walkę z oznakami mijającego czasu.

Wiotka skóra to problem wielu z nas

Problem wiotkiej skóry dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn w różnym wieku. Jednak niezależnie od przyczyn, zwiotczała skóra zawsze stwarza poczucie dyskomfortu i znacznie obniża poczucie własnej atrakcyjności. Stosowanie wszelkiego rodzaju kremów, mających na celu zwiększenie elastyczności naszej skóry zwykle nie przynosi oczekiwanych efektów. Jak więc pokonać nadmiar skóry po odchudzaniu, lub głębokie zmarszczki, które wraz z wiekiem pojawiają się na szyi i dekolcie? W dalszej części artykułu opisane zostaną skuteczne metody walki z niniejszym problemem, w tym metody laserowe, oraz zabiegi wykorzystujące działanie innowacyjnego masażu.

Poszukujesz dobrych zabiegów odmładzających na twarz? Umów bezpłatną konsultację w Clinica Cosmetologica dr Igor Michajłowski – więcej na https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/wiotka-skora/

Przyczyny wiotczenia skóry

Obwisła skóra jest problemem o zróżnicowanej etiologii, niemniej jednak za powszechne przyczyny niniejszego zjawiska uznaje się:

  • okres ciąży i karmienia piersią,
  • szybką utratę wagi,
  • czynniki związane z naturalnym procesem starzenia się skóry.

Laserowe metody walki z wiotczejącą skórą

Laser Palomar Emerge wnika w głąb skóry i powoduje mikrouszkodzenia pobudzające tkanki do odbudowy i szybkiej regeneracji. Laser Harmony XL pro NIR pod wpływem wytwarzanego ciepła obkurcza stare włókna kolagenowe, ustępując tym samym miejsca na odbudowę nowych tkanek.

W obu przypadkach efekt gładszej i ujędrnionej skóry jest już widoczny po kilku pierwszych zabiegach. Metody laserowe świetnie radzą sobie z takimi problemami, jak wisząca skóra po odchudzaniu lub głębokie zmarszczki na szyi i dekolcie.

Inne metody skutecznie radzące sobie z problem wiotkiej skóry

Innowacyjne techniki masażu również skutecznie redukują problem obwisłej skóry. Mobilift M6 to technika masażu przy pomocy specjalnych klapek, które mają za zadanie poprawić mikrokrążenie w obszarach obwisłej skóry. Cellu M6 Integral zasysa fałdy skórne i ugniata je, stymulując tym samym tkanki i ujędrniając skórę.

GeneO+ to zabieg skierowany do osób, dla których największy problem stanowi obwisła skóra w okolicach twarzy i dekoltu. Niniejsza metoda opiera się na działaniu dwutlenku węgla, który wymusza w organizmie reakcję dostarczenia głęboko utlenionej krwi w obszary dotknięte problemem. W efekcie zabieg ten prowadzi do odżywienia i utlenienia istniejących komórek, a tym samym poprawy ujędrnienia i napięcia skóry.

Dermapen 3 / Mezopen – w wyniku niniejszego zabiegu dochodzi do wytworzenia drobnych nakłuć, do których wprowadzane są niezbędne składniki odżywcze mające na celu pobudzenie skóry do głębokiej regeneracji. Wspomniana metoda świetnie sprawdza się w zwalczaniu takich problemów jak obwisła skóra po odchudzaniu i okresie ciąży.

Kiedy skóra po odchudzaniu nie jest wystarczająco napięta, warto wypróbować zabieg Karboksyterapii Reology2. Niniejsza metoda polega na wprowadzeniu płynnego dwutlenku węgla pod zmienione obszary skóry. W efekcie, dochodzi do poprawienia przepływu krwi i wzmocnienia samych naczyń krwionośnych, dzięki czemu skóra staje się zdecydowanie gęstsza i bardziej napięta.

Obwisła skóra na brzuchu zniknie również po zastosowaniu zabiegu Hot-Cold, który wystawia skórę na naprzemienne działanie ciepła i zimna. Skutkiem zabiegu jest uszczelnienie naczyń krwionośnych i ujędrnienie danego obszaru skóry. Niniejszy zabieg zaleca się stosować szczególnie w obszarach skóry twarzy i dekoltu.